Zaloguj się i zarządzaj rezerwacjami.
Język urzędowy: arabski
Strefa czasowa: UTC +2
Waluta: Funt egipski (EGP)
Licząca 120 mieszkańców wioska Marsa Nakari to idealne miejsce na odnalezienie spokoju. Wynajmij jeden z kilkunastu kamiennych domków i ciesz się ciszą oraz pięknymi widokami.
Marsa Alam charakteryzuje się gorącym klimatem. Najwyższe temperatury występują tu w sierpniu (33-40°C). Średnia roczna temperatura powietrza wynosi tu ok. 22-29°C.
W Marsa Alam znajduje się park wodny na świeżym powietrzu - Aquapark Coraya. To doskonała propozycja dla osób, które nie chcą nurkować, za to cenią sobie świetną zabawę.
Marsa Alam, nazywana również Marsa al-Alam, jest miejscowością wypoczynkową w południowo-wschodniej części Egiptu. Położona nad Morzem Czerwonym przyciąga każdego roku tysiące nurków z całego świata, którzy chcą zobaczyć jedną z najlepiej zachowanych raf koralowych. Sama miejscowość nie zachwyca zabytkami czy historią, jest jednak doskonałą bazą wypadową nie tylko do nadmorskich kurortów, ale także znajdujących się w głębi Pustyni Wschodniej dawnych kopalni szmaragdów i złota czy świątyni Seti I w Khanais.
Skalista linia brzegowa w okolicy Marsa Alam z przejrzystym morzem, piękną rafą koralową, roślinnością i fauną morską zapewnia idealne warunki do nurkowania. Najciekawsze dla miłośnikow tego sportu miejsca to: Abu Dabur Reef, Marsa Asslai, Dolphin Mouse, a także rafa Elphiston. Samo miasto jest nieco senne i z pewnością nieturystyczne. Stanowi natomiast dobrą bazę noclegową oraz miejsce startu wycieczek np. na słynną plażę Abu Dabab, gdzie zobaczyć można m.in. żółwie morskie, ośmiornice, a nawet krokodyle.
W okolicy warto zobaczyć m.in. Barnis (znane jako Berenice), czyli miasto z pozostałościami starożytnego portu oraz świątyni Semiramidy. Miłośnicy historii mogą wybrać się również do fortu w El Quseir oraz wioski Bir Umm Fawakhir, w której znajdowała się kopalnia złota. Olbrzymie wrażenie robią także widoki legendarnej doliny Wadi Hammamat oraz parku narodowego Wadi El Gemal. Ciekawym doświadczeniem może być udział w tradycyjnych arabskich sukach, czyli targach, np. w miejscowości Bir Shalatein odbywa się targ wielbłądów.
Co zjeść w tym rejonie? Kuchnia egipska w rejonie Morza Czerwonego w dużej mierze opiera się na owocach morza i świeżych rybach, np. Sayadiya (ryż z cebulą i sosem pomidorowym podawany ze smażoną rybą). Znajdziesz tu również typowo arabskie dania, np. Kushari (makaron z sosem pomidorowym, ryżem, soczewicą i ciecierzycą), Ful Medames (pasta z fasoli, oleju, czosnku i soku z cytryny), Falafel (smażone kulki lub kotleciki z przyprawionej ciecierzycy bądź bobu z sezamem). Gdzie zjeść? Polecamy Mara's Dolce en Salato Gastronomia, La Perla Del Mare oraz Stella del Mare.