Menu

Wyloty - Loty z Rostov-on-Don Airport

Rostov-on-Don Airport

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rosyjski
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Rubel rosyjski (RUB)

 • Miasto jazzu

  Rostow nad Donem słynie z kilku festiwali jazzowych, które odbywają się przez cały rok. Najpopularniejsze to Donskaya Vesna, Mini-fest i Russian Comedy.

 • Odpocznij nad Donem

  Latem mieszkańcy Rostowa chętnie schodzą się na lewy brzeg rzeki, który pokrywają piaszczyste plaże, na których można choć przez chwilę poczuć się jak na wakacjach.

 • Miasto pomników

  W Rostowie nad Donem uwielbiają upamiętniać ważnych ludzi czy wydarzenia, budując im pomniki. Są tu również pomniki zwykłych ludzi, jak dziewczynka z fiołkami. W sumie w mieście jest ich ponad 100.

Co warto zobaczyć w Rostowie nad Donem?

Miasto w południowej części Rosji, tuż przy granicy z Ukrainą. Pierwsza osada została tu założona w 1749 roku, a prawa miejskie uzyskała pół wieku później. Choć miasto powstało stosunkowo niedawno, region u ujścia rzeki Don był ważnym ośrodkiem handlowym i kulturalnym. Rzeka łączyła północną część Carskiej Rosji z południową. Tutejszy port Temernitskiy był jedynym rosyjskim portem na południu. Właśnie tu odbywał się handel z krajami Morza Czarnego, Morza Śródziemnego oraz Morza Egejskiego.

Rostow nad Donem jest prawdziwą perełką architektoniczną. Znajdują się tu 482 zabytkowe budynki oraz blisko 70 zabytków archeologicznych. Najwięcej zabytków znajduje się oczywiście w historycznym centrum miasta. Ulica Bolshaya Sadovaya, jedna z najstarszych w Rostowie, jest jednocześnie jedną z najpiękniejszych. 

Koniecznie przejdź się ulicą Puszkina. Wzdłuż mierzącej 3,5 km ulicy ciągną się kawiarnie i restauracje, w których miejscowi chętnie spędzają czas. Na początku trasy znajduje się park Oktyabrskoy Revolutsyii.

Katedra Narodzenia Najświętszej Maryi Panny to najważniejsza świątynia prawosławna w mieście. Wzniesiono ją w 1860 roku. Nic dziwnego, że właśnie tutaj znajduje się największe targowisko, gdzie kupisz dosłownie wszystko – od ubrań, przez mięsa i ryby, aż po smakołyki i sałatki. Nie kupisz tu typowych pamiątek dla turystów, za to możesz przyjrzeć się z bliska, jak żyją mieszkańcy Rostowa nad Donem.   

Jeśli chcesz odpocząć, wybierz się na spacer do ogrodu zoologicznego założonego w 1927 roku w starej części miasta. Spacerując pośród zieleni zobaczysz tu niemal wszystkie gatunki małp, tygrysa amurskiego czy niedźwiedzia polarnego.     

Tanio i smacznie zjesz w Złotym Kłosie przy Bolshaya Sadovaya. Kanapki, jajko sadzone zapiekane w cieście i inne przysmaki tutejszej domowej kuchni świetnie nadadzą się na śniadanie. Na obiad wstąp do Smetany przy Bolshaya Sadovaya 80. Robią tu doskonałe kołduny. Wieczorem zajrzyj do Harat’s Pub przy Sotsialisticheskaya. Doskonałe piwa rzemieślnicze, do których warto przegryźć pieczone kiełbasy.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Rostov-on-Don Airport znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Rostov-on-Don Airport mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Rostov-on-Don Airport mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Rostov-on-Don Airport?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Rostov-on-Don Airport obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Rostov-on-Don Airport