Menu

Wyloty - Loty z Santiago de Cuba Antonio Maceo

Antonio Maceo

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-5 (zima)
  Waluta: Peso kubańskie wymienialne (CUC)

 • Portowe piwo

  W portowej dzielnicy, w pierwszej linii zabudowy od zatoki, znajduje się stara portowa restauracja. Wieczorami odbywają się tu huczne potańcówki, a z nalewaków sączy się produkowane na miejscu piwo.

 • Poczuj karnawał

  Przy calle Heredia zajrzyj do Museo del Carnaval. Zobaczysz tu barwne, karaibskie kostiumy karnawałowe, a przy odrobinie szczęścia - pokazy tańców współczesnych oraz tradycyjnych.

 • Deptak do portu

  Od Plaze de Marte aż do portu ciągnie się deptak - wzdłuż ulicy Jose Antonio Saco zobaczysz Kubę w pigułce - starszych panów grających w domino, tańczące pary i ulicznych sprzedawców.

Co warto zobaczyć w Santiago de Cuba?

Miasto we wschodniej części wyspy, zamieszkane w większości przez potomków afrykańskich niewolników. Podobnie, jak w całej wschodniej części Kuby, dominują tu tradycje afrykańskie - taniec czy wierzenia są silnie wymieszane z latynoamerykańską kulturą, ale można odczuć ich odrębność. Miasto było pierwszą stolicą wyspy. Zachowało się tu wiele barokowych budowli z czasów hiszpańskiej dominacji. Z powodu górzystego krajobrazu i wielu stromych uliczek Santiago de Cuba porównywane jest do Los Angeles.

Jeśli chcesz przejechać się starym buickiem, Santiago de Cuba to najlepsze miejsce. W przeciwieństwie do Hawany, oldsmobile nie służą tu wyłącznie do wożenia turystów, ale są podstawowym środkiem transportu. W centrum miasta na wielu ulicach znajdziesz tory tramwajowe, chociaż te pojazdy dawno zniknęły z dróg.

Aby zrozumieć kubański kult przodków, wybierz się na cmentarz Santa Ifigenia, gdzie nie tylko spoczywa Fidel Castro, ale również poeci, pisarze, sportowcy czy muzycy, którzy odegrali ważną rolę w historii wyspy. Każdy grób to małe dzieło sztuki, a łączy je jedno - biały marmur, z którego zostały wykonane.

Zajrzyj do domu Diega Velazqueza przy ulicy Felix Pena. To najstarszy zachowany dom na wyspie, mieszkał w nim słynny konkwistador po tym, jak założył miasto Santiago w 1515 roku. Wnętrza sprawiają wrażenie, jakby Velazquez dopiero wyszedł z domu. Szczególnie ciekawa jest kuchnia z oryginalnymi naczyniami z epoki.

Gdy podczas spaceru zgłodniejesz, rozejrzyj się za sklepikami, w których sprzedawane są kanapki lub pizze na kawałki, znajdziesz je na każdym rogu. Na obiad wybierz się do St. Pauli przy Plaza de Marte. To będzie prawdziwa kubańska uczta. Wybierz sztandarową kubańską potrawę - ropa vieja to charakterystyczna, długo gotowana wołowina. Do tego ryż z fasolą i oczywiście cerveza, czyli piwo, które pasuje niemal do każdego tutejszego dania. Mają tu również doskonałe owoce morza.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Santiago de Cuba Antonio Maceo w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Santiago de Cuba Antonio Maceo, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Santiago de Cuba Antonio Maceo mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Santiago de Cuba Antonio Maceo?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Santiago de Cuba Antonio Maceo obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Santiago de Cuba Antonio Maceo