Menu

Wyloty - Loty z Tumbes Pedro Canga Rodriguez

Pedro Canga Rodriguez

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański, keczua i ajmara
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Sol (PEN)

 • Kuchnia

  Spróbuj koniecznie lokalnych potraw, słynących z niesamowitych połączeń. Choćby majarisco, czyli zielonych bananów podawanych z gulaszem z krewetek albo sałatki Cebiche, składającej się z małż, ryb oraz skwarków Chicharrones. Warto spróbować także Chinguirito, czyli napoju z wody kokosowej i rumu.

 • Co warto odwiedzić?

  Interesujące są Playa Bocapán (Contralmirante Villar) oraz baseny termalne Hervideros. Warto wspomnieć również o Aguas Verdes, czyli strefie handlowej znajdującej się 27 kilometrów od Tumbes, przy samej granicy z Ekwadorem.

 • Zabytki i atrakcje

  Zobacz Plaza Principal, którego największą atrakcją jest muszla koncertowa pokryta mozaiką, pochodzący z XVII wieku kościół San Nicolás de Tolentino, wykopaliska archeologiczne Cabeza de Vaca y Playa oraz namorzynowe lasy Puerto Pizarro.

Co warto zobaczyć w Tumbes?

Tumbes jest jednym z najbardziej wysuniętych na północny zachód miejsc w Peru. Miasto znajduje się w odległości 1256 kilometrów od stolicy kraju – Limy oraz jedynie 30 kilometrów od granicy z Ekwadorem. Może pochwalić się przepiękną linią brzegową, a cała okolica to prawdziwa mieszankę krajobrazów. Znajdziemy tu lasy namorzynowe u ujść rzek, lasy tropikalne nad Oceanem Spokojnym oraz suche lasy równikowe.

W samym mieście panuje tropikalny klimat i przez cały rok zetkniemy się tu z wysokimi temperaturami, które wahają się od 20 do 32 stopni Celsjusza.

Region Tumbes słynie z produkcji rolnej – hoduje się tutaj tytoń, bawełnę, ryż, banany, bataty (czyli słodkie ziemniaki), a stałym elementem krajobrazu są sady owocowe.

Samo miasto znane jest ze swojej kolonialnej architektury i kultury, będącej mieszanką wpływów hiszpańskich oraz indiańskich. Warto wybrać się na jego ulice, choćby po to, by posłuchać Cumananas. To improwizowane pieśni, śpiewane przy akompaniamencie gitary, traktujące o miłości i śmierci, nieraz pełne czarnego humoru.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Tumbes Pedro Canga Rodriguez znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Tumbes Pedro Canga Rodriguez mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Tumbes Pedro Canga Rodriguez mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Tumbes Pedro Canga Rodriguez?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Tumbes Pedro Canga Rodriguez obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Tumbes Pedro Canga Rodriguez