Menu

Wyloty - Loty z Turyn Caselle

Caselle

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Miasto grissini

  O Turynie mówi się Grissinopoli, gdyż to właśnie tutaj wymyślono tę znaną włoską przekąskę. Podobno jadał je król Wiktor Emanuel, który doprowadził do zjednoczenia Włoch.

 • Widok z góry

  Mierząca 170 m wysokości wieża Mole Antonelliana uznawana jest za symbol Turynu. Znajduje się tu m.in. taras widokowy, na który wjeżdża się panoramiczną windą. Warto!

 • Słodka wycieczka

  W Turynie możesz kupić choco pass, dzięki któremu odwiedzisz z przewodnikiem najważniejsze kawiarnie, cukiernie i sklepy wytwarzaną tradycyjnie czekoladą.

Co warto zobaczyć w Turynie?

Położony w północnych Włoszech Turyn słynie przede wszystkim z koncernu Fiata, długiej tradycji cukierniczej oraz Całunu Turyńskiego. Miasto to zachwyca również barokową architekturą, piękną i zadbaną zielenią parków oraz pyszną kuchnią i bogatym wyborem win. 

W Turynie większość zabytkowej zabudowy stanowią budynki w stylu barokowym lub secesyjnym typowej dla np. Austrii. Mimo to czuć tu atmosferę Włoch, która objawia się m.in. umiłowaniem wina i kawy oraz dobrej kuchni. Co warto tu zobaczyć i skosztować? Pierwszego dnia wybierz się na spacer do zabytkowego centrum miasta z bogato zdobionymi fasadami kamienic, brukowanymi placami, np. Piazza Castello. Na Piazza San Carlo, nazywanym sercem Piemontu, koniecznie odwiedź pobliskie Palazzo Dell’Academia delle Scienze, w którym mieści się Museo Egizio – jedno z największych na świecie muzeów ze zbiorami dotyczącymi starożytnego Egiptu. 

Udaj się również do Muzeum Motoryzacji (Museo dell’automobile) przy Corso Unita d’Italia oraz do katedry turyńskiej. Zabytkową linią tramwajową wjedź na Monte dei Cappuccini, gdzie znajduje się bazylika de Superga. Zobacz też Palazzo Reale, czyli Pałac Królewski z jego przepięknymi ogrodami oraz zbrojownią. Miłośnicy kina włoskiego z pewnością nie będą się nudzić w Museo Nazionale del Cinema, czyli w narodowym muzeum kinematografii. Miejsce to przyciąga również platformą widokową, skąd widać panoramę miasta oraz Alp.

Pamiętaj, że Turyn jest włoską stolicą czekolady z liczącą ponad pół wieku tradycją cukierniczą oraz corocznym festiwalem czekolady. W Farmacia Del Cambio skosztuj gianduiotti, tj. czekoladę z orzechami laskowymi oraz napij się turyńsich drinków - Martini lub Camparisody. Co zjeść w Piemoncie? Z pewnością fonduta (fondue serowe), vitello tonnato (cielęcina w sosie tuńczykowym), ziemniaczane gniocchi czy kukurydzianą polentę oraz insalata di carne cruda (tatar z marynowanej wołowiny). Warto poszukać ręcznie ciętego makaronu tajarin oraz pierożków agnolotti oraz zapytać o rissoto, np. z żabimi udkami czy płatkami trufli. Po lokalne specjały udaj się np. do La Taverna dei Mercanti, Il Bistrot della Bottega del Gusto czy Trattoria La Madia.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Turyn Caselle w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Turyn Caselle, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Turyn Caselle mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Turyn Caselle?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Turyn Caselle obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Turyn Caselle