Menu

Tanie loty z Bazylei do Warszawy

Pokaż filtry

Warszawa

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Posiedź na plaży!

  Dzika plaża w centrum miasta? Tylko w Warszawie! Na prawym brzegu Wisły znajdziemy bujną zieleń i szeroką plażę. To popularne miejsce robi największe wrażenie w ciepły letni wieczór, gdy na tle bawiących się ludzi ujrzymy panoramę podświetlonego centrum miasta i Starówki.

 • Streetfood na peronie

  Chcecie poczuć atmosferę i poznać smak Warszawy? Udajcie się w weekend wieczorem na dawny dworzec Warszawa Główna i sprawdźcie Nocny Market! Na nieczynnych peronach spróbujecie kuchni ulicznej z całego świata i zobaczycie wieczorną twarz miasta. Później wybierzcie się na spacer po tętniącym życiem centrum i odwiedźcie Klubokawiarnię Powiśle, która mieści się w dawnym byudynku... kolejowej kasy biletowej.

 • Miasto jak feniks

  Miasto mocno ucierpiało w trakcie II wojny światowej – aż 85% zabudowań lewobrzeżnej Warszawy legło w gruzach. Decyzję o odbudowie podjęto zaraz po zakończeniu wojny, ale dopiero w latach 70. XX wieku zakończono większość prac. Jednak nawet dziś podczas spaceru po centrum miasta natkniemy się na ślady świadczące o jego tragicznych losach.

Podróż z Bazylei do Warszawy

Europa Zachodnia niezmiennie przyciąga Polaków szukających lepszego życia i dobrze płatnej pracy. Choć Szwajcaria może pochwalić się jednymi z najwyższych średnich zarobków w Europie, koszty utrzymania w tym kraju także są wysokie. W związku z tym sporo naszych rodaków woli pracę w pobliskiej Francji, gdzie Polonia liczy około miliona obywateli. Zarówno osoby pracujące w Szwajcarii, jak i Francji, oraz wszyscy ci, którzy przypadkiem znaleźli się w tym centralnym rejonie Europy, najczęściej w drodze do domu wybierają lot z Bazylei do Warszawy.

Lotnisko inne niż inne

Poruszenie tematu Francji przy okazji opisywania lotów na trasie Szwajcaria – Polska nie jest przypadkowe. Nie tylko chodzi tu o niewielką odległość, jaka dzieli to trzecie co do wielkości szwajcarskie miasto od granicy z Francją. Samo lotnisko obsługujące Szwajcarskie miasto nie leży w Szwajcarii, tylko właśnie we Francji. Z uwagi na tą nietypową sytuację i fakt, że Szwajcaria nie należy do strefy Schengen, lotnisko zapewnia atrakcje, które mogą być zaskoczeniem nawet dla wytrawnych podróżników samolotowych.

Lotnisko Bazylea-Miluza-Fryburg

określane jest często także nazwą EuroAirport. Znajduje się cztery kilometry na północ od Bazylei i trzy kilometry od francuskiego Saint-Louis. Co roku obsługuje około pięciu milionów pasażerów. Z uwagi na nietypowe położenie, nazwa lotniska może pojawiać się w trzech różnych kodach IATA. Dla szwajcarskiej Bazylei port lotniczy ma oznaczenie BSL, z kolei we Francji używane jest często MLH, pochodzące od miasta Miluza. Czasem można spotkać kod EAP, który jest kompromisem między wcześniejszymi i określa EuroAirport. Warto mieć to na uwadze, wybierając się w lot na trasie Bazylea – Warszawa i z powrotem.

Szwajcaria prowadzi odprawy graniczne z sąsiednimi państwami Unii Europejskiej, co często stwarza dodatkowe niepowtarzalne w Europie sytuacje. Kawałek autostrady, prowadzący ze Szwajcarii do lotniska przez Francję, uznawany jest za eksterytorialny. Odprawa paszportowa czeka nas dopiero na lotnisku od strony szwajcarskiej. Możemy się spotkać także z odprawą na trasie prowadzącej ze strony francuskiej, tylko ona przeprowadzana jest jeszcze na drodze dojazdowej. Cała sytuacja ma wpływ także na odbiór bagaży, który dokonywany jest jeszcze przed odprawą paszportową, a nie już po niej, jak ma to miejsce w przypadku większości europejskich lotnisk.

Wyjątkowa Bazylea

Nietypowe warunki geograficzne sprawiają, że w kolanie Renu osadnictwo pojawiło się już w piątym wieku przed naszą erą. Swoje domostwa zakładali tu Celtowie, doceniając obronny charakter tego miejsca. Dwadzieścia pięć wieków nieprzerwanego osadnictwa przebiegało pod wpływem silnych sąsiadów – Niemiec i Francji.

Dziś Bazylea korzysta z centralnego położenia na mapie Europy i niewielkiej odległości do granic sąsiadów. W sąsiednim mieście Muttenz ulokowano największy w Europie kolejowy dworzec przeładunkowy. Bez trudu można dostać się tam z jednego z trzech dalekobieżnych dworców kolejowych, jakie znajdują się w Bazylei. To dogodne połączenie kolejowe z miastem sprawia, że część pasażerów, którzy mieszkają na terenie Francji lub Szwajcarii wybierają właśnie loty z Bazylei do Warszawy.

W mieście znajduje się jedyny w Szwajcarii port rzeczny, który łączy państwo z Morzem Północnym. Niczym dziwnym nie są spore statki transportowe, które obładowane skrzyniami z towarem przepływają przez Ren.

Oprócz handlu, który z uwagi na centralne położenie miasta jest głównym źródłem wpływów, można znaleźć tu także wiele zakładów przemysłowych. W Bazylei mocno rozwinięty jest przemysł chemiczny, który generuje spore zyski dla budżetu państwa, a także metalurgiczny, tekstylny i papierniczy.

Przystanek w Bazylei

Podróż lotnicza z Bazylei do Warszawy nie musi dotyczyć tylko osób pracujących w okolicy. To także propozycja dla turystów, którzy podróżując po Francji, Niemczech czy Szwajcarii mają ochotę zobaczyć to ciekawe miasto. Doskonałe połączenia komunikacyjne z sąsiadami sprawiają, że można wpaść do Bazylei po zwiedzaniu innych miejsc albo tuż po pobycie na nartach w alpejskich miejscowościach.

Z pewnością spacer po klimatycznych wąskich uliczkach centrum miasta jest czymś, o czym nie powinien zapomnieć żaden turysta. Po drodze można zobaczyć katedrę bazylejską, której początki sięgają XI wieku. Wykonana jest z unikatowego czerwonego piaskowca, a w jej architekturze widać wpływy gotyckie i romańskie. Ciekawym obiektem architektonicznym jest drugi najwyższy budynek w Szwajcarii, czyli słynna hala targowa Roche. Jej monumentalna konstrukcja przypomina skałę, a wysokość obiektu to ponad 105 metrów. W mieście można natknąć się też na kilka budynków modernistycznych. Warto zwiedzić Muzeum Sztuki w Bazylei, w którym zgromadzono najstarsze zbiory w kraju.

Tanie bilety lotnicze do Warszawy

Loty z Bazylei do Polski nie należą do bardzo popularnych, jednak na tej trasie możemy skorzystać z usług taniego przewoźnika. Dzięki propozycji od węgierskiej firmy Wizz, samoloty z różowym logo zabiorą nas do Warszawy w bezpośrednim przelocie. Możemy także liczyć na tanie bilety lotnicze, jednak warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które mają wpływ na ostateczny koszt.

Tanie bilety lotnicze mamy szansę kupić tylko rezerwując lot znacznie wcześniej. Już kilka tygodni przed lotem należy zainteresować się ofertą przewoźników. Czym bliżej terminu wyloty, tym ceny będą wyższe. Nie ma co spodziewać się wyprzedaży tuż przed samym odlotem, ponieważ taka polityka nie leży w interesie linii lotniczych. Jeśli z przyczyn od nas niezależnych będziemy potrzebowali biletu lotniczego na lot z Bazylei do Warszawy, który ma odbyć się za kilka dni, możemy zapłacić za niego nawet trzykrotnie więcej, niż gdyby był w cenie promocyjnej.

Skoro już jesteśmy przy promocjach, to lot do Warszawy może nas kosztować już od 120 złotych w obie strony. Ceny mogą być wyższe w okresie letnim albo w okolicach świąt. Warto wziąć pod uwagę także karnawał w Bazylei, który odbywa się w kolejnym tygodniu po Środzie Popielcowej i zawsze przyciąga wielu turystów. Wówczas ceny mogą być wyższe i nie zawsze znajdziemy wymaganą ilość biletów.

Łatwą kontrolę nad cenami biletów lotniczych i możliwość szybkiej rezerwacji daje nam wyszukiwarka lotów eSky. W tym serwisie zebrane są dane pochodzące od wszystkich linii lotniczych, które oferują loty na wybranej trasie. Dzięki temu możemy porównać ceny biletów lotniczych, a także trasę z ewentualnymi przesiadkami. Ciekawą opcją jest też opcja „+/- 3 dni”, dzięki której możemy porównać ceny biletów na kilka dni przed i po wybranym przez nas terminie lotu. Może zdarzyć się sytuacja, w której opóźnienie lotu o dzień lub dwa pozwoli nam oszczędzić na kosztach biletów lotniczych.

Lot z Bazylei do Warszawy

Tanie linie lotnicze, jakie obsługują trasę z Bazylei do Warszawy, nie zapewniają luksusowych warunków na pokładzie. Jednak podczas trwającego niewiele ponad dwie godziny lotu takie niedogodności nie są bardzo uciążliwe. Na pokładzie istnieje możliwość zakupu gorących napojów, przekąsek, a nawet kosmetyków, które mogą stanowić podarunek dla bliskich osób.

W Polsce przywita nas Lotnisko Chopina w Warszawie. To największy port lotniczy w naszym kraju i w porównaniu z kameralnym lotniskiem w Bazylei może zaskoczyć tłumem pasażerów. Do ścisłego centrum miasta możemy dostać się dowolnym środkiem transportu. Dojeżdżają tu autobusy, taksówki, a w okolicy lotniska można znaleźć także wypożyczalnie samochodów. Doskonałym pomysłem na przemieszczenie się poza Warszawę może być podróż koleją. Tuz pod terminalem znajduje się stacja kolejowa, z której dojedziemy do Dworca Głównego, a stamtąd już w dowolne wybrane miejsce.

Przydatne informacje o lotniskach

Bazylea Warszawa

Popularne linie latające na trasie Bazylea - Warszawa

Tablica lotów:

Bazylea Warszawa

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Warszawie

Znajdź nocleg w Warszawie