Menu

Wielka Brytania Serbia - Tanie loty

Serbia

 • Belgrad
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: serbski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Dinar serbski (RSD)

 • Wielokrotna stolica

  W historii najnowszej, w okresie powojennym, był stolicą Jugosławii, następnie od 2003 roku Serbii i Czarnogóry, a od 2006 roku - jak wspomnieliśmy - Republiki Serbii.

 • Zieleń w środku miasta

  Jeśli postanowisz trochę odpocząć od zgiełku miasta, wybierz się na wzgórze Košutnjak, gdzie znajdziesz piękny las. Miejsce to przez mieszkańców Belgradu nazywane jest jego płucami lub fabryką tlenu.

 • Celtycka twierdza Kalemegdan

  Fortyfikacje znajdują się w Starym Mieście. Zobaczysz tam cerkwie, grobowce i antyczne wykopaliska, a dzięki położeniu twierdzy na wzgórzu, możesz z niej podziwiać panoramę Sawy i Dunaju.

Co warto zobaczyć w Belgradzie?

Belgrad - stolica i największe miasto Serbii. Jest jednym z najstarszych miast europejskich, historia tego miejsca sięga ponad siedmiu tysięcy lat. Belgrad jest świetnym miejscem, aby spędzić w nim weekend. Ciekawym sposobem na jego zwiedzenie może być rejs statkiem lub podróż turystycznym pociągiem w starym stylu.

Centrum miasta znajduje się na prawym brzegu Dunaju, natomiast po jego drugiej stronie - nielicznie zamieszkałe przedmieścia. Jedną z najnowszych dzielnic miasta jest Nowy Belgrad, powstały w latach pięćdziesiątych, wciąż prężnie się rozwija.

Będzie to dla Ciebie świetna opcja, jeśli nie wyobrażasz sobie weekendu bez imprezy. Nad brzegiem Sawy i Dunaju znajdziesz wiele klubów i barów, tętniących życiem całą noc. Wśród nich wybrać możesz się na przykład do klubu Tilt przy bulwarze Vojvode Bojovica 30, inne miejsce, w którym będziesz mógł tańczyć całą noc, to klub Bank przy Karadjordjeva 2-4. W barze Shake 'n Shake, napijesz się z kolei drinka, siedząc wygodnie na leżaku

W środku miasta znajdziesz także plaże! Ada Ciganlija to półwysep i sztucznie utworzony zalew. Jest to jedno z popularniejszych miejsc w okolicy. Znajdziesz tu boiska, pola golfowe, wypożyczysz także narty wodne lub kajak. Wokół zalewu znajduje się także wiele kawiarni, barów i klubów, które w okresie letnim nigdy nie zasypiają, oferując koncerty i imprezy na plaży.

Chcesz poczuć klimat belgradzkiej bohemy? Zajrzyj na ulicę Skadarlija, gdzie niegdyś spotykali się poeci, by dyskutować, tu także wielu malarzy tworzyło swoje najlepsze dzieła. Dziś ulica wciąż pełna jest życia, za sprawą bywających tu artystów, znajdziesz tu kafejki i sklepiki z pamiątkami. Aleją niemniej godną uwagi jest deptak Knez Mihailova, wytyczony w miejscu, w którym wiódł główny szlak miasta w czasie, gdy władali nim Rzymianie. Możesz tu podziwiać wspaniałe, dziewiętnastowieczne rezydencje.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Wielkiej Brytanii do Serbii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Wielkiej Brytanii do Serbii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Wielkiej Brytanii do Serbii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Wielkiej Brytanii do Serbii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Wielkiej Brytanii do Serbii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające na trasie Wielka Brytania - Serbia