Menu

Brytyjskie Wyspy Dziewicze Japonia - Tanie loty

Japonia

 • Fukuoka
 • Kumamoto
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: japoński
  Strefa czasowa: UTC +9
  Waluta: Jen (JPY)

 • Jedzenie z ulicy

  Yatai, popularne niewielkie bary mieszczące kilku gości jednocześnie, to symbol Fukuoki. Serwowane tu jedzenie nie jest jednak fastfoodem. To doskonałe lokalne dania przygotowywane zgodnie z tradycją.

 • Canal City Hakata

  Codzienne życie mieszkańców najłatwiej podejrzeć w… centrum handlowym, gdzie spędzają całe dnie. Jest tu ok. 250 sklepów, sale kinowe, centrum rozrywki z grami wideo, kawiarnie i restauracje.

 • Ruiny zamku

  Zobaczysz je na terenie parku Maizuru. W okresie Edo, pomiędzy 1603 a 1867 rokiem, zamek był największy na wyspie. Najpiękniej jest tu na przełomie marca i kwietnia, gdy zakwitają wiśnie.

Co warto zobaczyć w Fukuoce?

Największe miasto na wyspie Kiusiu i jednocześnie stolica prefektury Fukuoka. Prawa miejskie otrzymało w 1889 roku. Do dzisiaj jest ważnym ośrodkiem handlowym w regionie, głównie dzięki dobrze rozwiniętemu transportowi morskiemu.

Najbarwniejszym i najbardziej widowiskowym wydarzeniem w Fukuoce jest festiwal Hakata Gion Yamakasa, który świętowany jest w połowie lipca. Jest to nietypowy wyścig - każda z siedmiu dzielnic przygotowywała pięknie udekorowaną, kilkumetrową łódź. Zadaniem mieszkańców jest popychanie konstrukcji, na której łódź się znajduje, na odcinku ok. 5 km. Ponieważ nie mogą być wyposażone w koła, a ważą ok. 1 tony, podlewa się je wodą, aby ułatwić przesuwanie. Warto przyjechać nieco wcześniej - już od 10 lipca trwają próbne wyścigi na ulicach.

Mieszkańcy Fukuoki chętnie odpoczywają w Uminonakamichi Seaside Park. To rozległy publiczny park, który znajduje się na wąskim półwyspie nad zatoką. Są tu ogrody kwiatowe, place zabaw, park rozrywki i park wodny, boiska sportowe, zoo ze zwierzętami z całego świata. Gdy nie korzystają z którejś z licznych atrakcji, mieszkańcy miasta chętnie rozsiadają się na trawie i wyjmują pięknie przygotowane przysmaki z piknikowych koszy. Przy bramie można wypożyczyć rowery i zwierzyć park na dwóch kółkach, poruszając się po dobrze oznaczonych ścieżkach.

Według wszelkich dostępnych źródeł, shofukuji, świątynia Zen znajdująca się w Fukuoce, jest najstarszą istniejącą świątynią tego typu w Japonii. Wybudowano ją w 1195 roku. Zgodnie z tradycją, turyści nie mogą zajrzeć do samego budynku świątyni, ale są mile widziani w otaczających ją ogrodach. Należy mieć na uwadze, że drewniane budynki nie są oryginalnymi XII-wiecznymi zabudowaniami. Te były wielokrotnie odbudowywane. Zajrzyj za bramę Sanmon, gdzie ścieżka poprowadzi cię do drzewa i dalej do sali, w której znajduje się niewielka drewniana rzeźba Buddy, otoczona ociekającymi złotem posągami. Spójrz w górę na niesamowite malowidło, przedstawiające smoka chmur.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Brytyjskich Wysp Dziewiczych do Japonii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Brytyjskich Wysp Dziewiczych do Japonii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Brytyjskich Wysp Dziewiczych do Japonii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Brytyjskich Wysp Dziewiczych do Japonii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Brytyjskich Wysp Dziewiczych do Japonii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.