Menu

Aktau loty - Tanie loty do Aktau

Pokaż filtry

Aktau

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: kazachski, rosyjski
  Strefa czasowa: UTC +5
  Waluta: Tenge (KZT)

 • Do Baku

  Z Aktau można dostać się promem do Baku. Problem polega jednak na tym, że sttaki pływają tam bez określonego rozkładu i czasami trzeba kilka dni czekać, aż jakiś przybije do portu.

 • Nadmorskie ciekawostki

  Malownicza plaża w Aktau i okratowane molo stają się ulubionymi miejscami miejscowych zakochanych. To idealne miejsce na randkę, sesję zdjęciową i zawieszenie wspólnej kłódki.

 • Postsowiecki streeart

  Okręg 10 jest dobrym punktem widokowym na ogromne freski przedstawiające bohaterów Kazachstanu zdobiące boczne ściany niszczejących budynków leżących w okręgu 9. 

Co warto zobaczyć w Aktau?

Największy port Kazachstanu, czyli Aktau, jest osobliwym połączeniem niszczejącego miasta przemysłowego i raczkującego dopiero turystycznego kurortu. Zlokalizowany na wybrzeżu lazurowego Morza Kaspijskiego jest zarazem ciekawy i rozczarowujący. Z pewnością warto jednak zobaczyć go na własne oczy.   

Miasto wybudowano na piaszczystym pustkowiu półwyspu Mangystau w latach 60. XX wieku. Wraz z odkryciem bogatych złóż ropy naftowej, gazu i uranu w okolicy powstały m.in. nieczynny obecnie reaktor jądrowy oraz zabudowa mieszkalna z wielkiej płyty, która dziś w większości przypadków straszy swoim wyglądem. Chociaż przemysł wydobywczy i chemiczny jest nadal głównym źródłem dochodu mieszkańców, dzięki położeniu nad malowniczym brzegiem Morza Kaspijskiego miasto coraz częściej kojarzone zaczyna być również z turystyką. Malownicze piaszczysto-skaliste plaże, lazurowa woda oraz stosunkowo dobrze rozwinięta infrastruktura przyciągają tu w sezonie letnim głównie krajowych turystów.

Aktau jest stosunkowo młodym, wybudowanym pośrodku piasków zachodniej części Kazachstanu ośrodkiem przemysłowym oraz głównym portem łączącym Kazachstan z Azerbejdżanem. Nie znajdzie się więc tutaj zabytków czy atrakcji związanych z wielowiekową tradycją kraju. W samym mieście warto zobaczyć monument ze stale płonącym zniczem nawiązujący do działań wojennych z czasów II wojny światowej, a także pomnik postawiony na cześć pilotów samolotów MiG. Idealnym miejscem do robienia zdjęć jest nadmorski bulwar oraz molo z metalową pergolą, które jest ulubionym miejscem spotkań mieszkańców. Poza miastem warto odwiedzić naturalne atrakcje, takie jak tzw. Górę Ognia, czyli Отпантау, a także gorące źródła Radon czy oazy Tamshali i Saura.

Co warto tu zjeść? Wielkim przysmakiem typowym dla kuchni Centralnej Azji są m.in. grillowane na węglu drzewnym i nabijane na metalowy szpikulec szaszłyki z kawałków jagnięciny lub wieprzowiny. Najczęściej podawane są z sałatą oraz pieczywem lub frytkami. Obowiązkowo do tego zestawu należy dobrać dobre wino lub piwo z lokalnego browaru. Gdzie zjeść? Najlepsze mięsa z rusztu przygotowują np. w lokalu Shashlyki u Dyadyi Gadima oraz Bakkara.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Aktau znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Aktau, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Aktau mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Aktau?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Aktau obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Aktau

Popularne linie latające do Aktau

Istnieją kraje, do których rzadko podróżujemy z myślą o wypoczynku. Dlatego loty do Aktua i innych miast w Kazachstanie nie są zbyt oblegane przez Europejczyków. Zazwyczaj korzystają z nich tylko zapaleni podróżnicy i ewentualnie biznesmeni, którzy udają się tam w podróże służbowe. Dlaczego więc przewoźnicy latający z polskich lotnisk oferują tanie loty do Aktua? Powodów jest kilka. Misją tanich lotów jest popularyzacja latania. Dodatkową ich korzyścią, ważną przede wszystkim z perspektywy linii lotniczych, jest większa ekonomiczność przelotów. Tanie bilety lotnicze do Aktua często zawdzięczają swoją cenę jednemu z dwóch czynników. Po pierwsze, uprawniają do podróży samolotami, które odlatują w bliskiej perspektywie czasowej i mają małe szanse na znalezienie klientów na bilety w standardowych cenach. Po drugie – są to bilety na miejsca, z których zrezygnowali poprzedni pasażerowie.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Aktau

Znajdź nocleg w Aktau