Menu

Wyloty - Loty z Talara Victor Monteas Arias

Victor Monteas Arias

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański, keczua i ajmara
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Sol (PEN)

 • Baseny z wodą leczniczą

  Jadąc w kierunku Mancory, trafić można na Poza de Barro. Kapiel w tym naturalnym błotnym basenie termalnym ma właściwości lecznicze – łagodzi zapalenie kości i stawów, oraz odpręża.

 • Skamieniały las

  Między Talarą a Negritos znajduje się Bosque Petrificado, czyli skamieniały las. Można tam oglądać zastygłe w piaskowcu pozostałości roślin sprzed 45 milionów lat.

 • Dla fanów książek

  Talara i niektóre miasta sąsiednie, w tym Piura oraz Amotape, były tłem dla krótkiej powieści Kto zabił Palomino Molero?, której autorem jest Mario Vargas Llosa.

Co warto zobaczyć w Talarze?

Talara to portowe miasto w północno-zachodniej części Peru, w stanie Piura. Jest najbardziej wysuniętą na zachód miejscowością kontynentalnej części Ameryki Południowej, przez co panuje tu gorący i suchy klimat. Miejsce to przyciąga turystów przede wszystkim doskonałą kuchnią, która specjalizuje się w daniach z owocami morza w roli głównej.

Talara, ze względu na duże złoża ropy naftowej w okolicy, nazywana jest stolicą czarnego złota. To bogactwo naturalne sprawiło, że w mieście rozwijał się przemysł paliwowy, który przyciągał w końcu XIX oraz na początku XX wieku rzesze imigrantów z sąsiednich państw. W centrum miejscowości, tuż przy Placu Grau, zobaczyć można wybudowany w latach 60. XX wieku Kościół Niepokalanej (Iglesia de La Inmaculada), w którym uwagę przykuwa m.in. przepiękny ołtarz. Tuż obok mieści się również Monumento a Grau, czyli pomnik na cześć największego peruwiańskiego bohatera, admirała Miguela Grau Seminario. Żelaznym punktem zwiedzania Talary są także jej symbole, czyli rafinerie i szyby naftowe.

Kilkanaście kilometrów na południe od miasta znajdują się dwie piękne plaże idealne dla miłośników leniwego wypoczynku, tj. Balcones i San Pablo Beach. Na północ od Talary znajduje się z kolei wioska Balneario de Máncora, która z pewnością zachwyci fanów windsurfingu i bodysurfingu. Doskonałym miejscem do wędkowania sportowego i podwodnych polowań, ze względu na wielkie bogactwo występujących w tym rejonie ryb, jest z kolei Cabo Blanco, oddalone o około 60 km od centrum miejscowości. Miejsce to to często odwiedzają podczas urlopu hollywoodzkie gwiazdy, dlatego miej tam oczy szeroko otwarte.

Jedną z największych atrakcji Talary jest jej specyficzna kuchnia, która specjalizuje się w owocach morza. Warto jednak spróbować też innych specjałów takich jak: tamalito verde (typowa północnoperuwiańska przystawka na bazie kukurydzy i kolendry), majado de yuca (pieczona jukka z kawałkami wieprzowiny, cebulą i czosnkiem) czy seco de cabrito (duszona kozina z sosem i ryżem). Gdzie zjeść? Polecamy takie lokale jak np. Don Maximo, Machu Restobar oraz Costa Norte.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Talara Victor Monteas Arias znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Talara Victor Monteas Arias mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Talara Victor Monteas Arias mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Talara Victor Monteas Arias?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Talara Victor Monteas Arias obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Talara Victor Monteas Arias