Menu

Royal Jordanian loty z Berlina do Abu Zabi

Pokaż filtry

Abu Zabi

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: arabski
  Strefa czasowa: UTC +4
  Waluta: Dirham (AED)

 • Wielki Meczet Szejka Zajida

  Czy wiesz, że ten śnieżnobiały meczet pokryty jest marmurem i elementami z 24-karatowego złota? Mieniąca się w słońcu fasada budynku, słynne, ogromne żyrandole, a także największy dywan na świecie to coś, czego nie możesz przegapić!

 • The National Aquarium Abu Dhabi

  W akwarium, znajdującym się w Al Qana, można podziwiać wodną faunę i florę z ponad 46 000 zwierząt reprezentujących ponad 300 różnych gatunków. Znajduje się tu ponad 60 atrakcji rozmieszczonych w 10 strefach o tematyce morskiej, takich jak Skarby natury ZEA, Pierścień ognia i Zamarznięty ocean.

 • Luwr w Abu Zabi

  Luwr w Abu Zabi, uważany za jeden z nowoczesnych cudów świata, jest nie tylko muzeum sztuki, ale także wspaniałym dziełem architekta Jeana Nouvela, laureata nagrody Pritzkera. Kopuła muzeum wydaje się unosić nad wodą. Gdy promienie słońca przedostają się przez kopułę, tworzą świetlny spektakl zwany  „Deszczem światła”. Louvre Abu Dhabi, zajmujący powierzchnię 9200 metrów kwadratowych, jest pierwszym ogólnoświatowym muzeum w świecie arabskim.

Co warto zobaczyć w Abu Zabi?

Abu Zabi – stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, drugie pod względem liczebności miasto w kraju, ma ponad milion mieszkańców. Swoje bogactwo zawdzięcza odnalezionym w okolicy złożom ropy naftowej.  Ambicją miasta jest zrównanie się poziomem luksusu z Dubajem, jednak nie jest tu na szczęście jeszcze tak drogo, a Abu Zabi zdecydowanie warto odwiedzić.

Główna część miasta znajduje się na wyspie, choć jego terytorium sięga na pomniejsze wyspy, a także kawałek stałego lądu. Jest stosunkowo młode, jeszcze pięćdziesiąt lat temu znajdowała się tu wioska rybacka, a dziś, będąc tu, nie będziesz mógł wyjść z podziwu, jak ogromne i bogate stało się Abu Zabi. To tu znajduje się najbardziej luksusowy hotel na świecie – Emirates Palace, którego budowa pochłonęła ponad trzy miliardy dolarów. By podkreślić jego wyjątkowość, sklasyfikowany został nieformalnie jako siedmiogwiazdkowy, w pięciogwiazdkowej skali.

Wizytówką Abu Zabi jest Wielki Meczet Szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana. Leży nad samym wybrzeżem Zatoki Perskiej, jest biały i ma osiemdziesiąt dwie kopuły – zdecydowanie robi wrażenie, a widoczny jest już z daleka. Nie zapominajmy jednak, że to nie tylko budynek, ale, przede wszystkim, także świątynia – w jednym momencie modlitwy wznosić może tu nawet czterdzieści tysięcy osób!

W Abu Zabi będziesz mógł przebierać wśród eleganckich restauracji. Ogromną popularnością cieszy się tu na przykład The Terrace on the Corniche w St. Regis Abu Dhabi Nation Towers. Świetnym miejscem, specjalizującym się w kuchni indyjskiej, jest Angar przy Yas Viceroy Abu Dhabi, Yas Island. Jeśli jesteś miłośnikiem kuchni japońskiej, wybierz się koniecznie do Cho Gao Marina Walk przy King Abdullah bin Abdul Aziz Al Saud, w hotelu InterContinental. Szybka przekąska podczas zwiedzania? Zajrzyj do baru Latitude przy Yas Viceroy Abu Dhabi, gdzie znajdziesz coś dla siebie, także jeśli jesteś wegetarianinem.

Przydatne informacje o lotniskach

Berlin Abu Zabi

Popularne linie latające na trasie Berlin - Abu Zabi