Menu

Air India loty z Panaji do Bangalore

Bangalore

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hindi, angielski
  Strefa czasowa: UTC +5.5
  Waluta: Rupia indyjska (INR)

 • Dolina krzemowa

  Stan Karnataka, w którym znajduje się Bengaluru, nazywany jest Doliną Krzemową, ponieważ nowe technologie rozwijają się tutaj najszybciej w całych Indiach, a także wytwarza się tu 35% krajowego oprogramowania.

 • Park Narodowy Bannerghatta

  Niecałe czterdzieści kilometrów od miasta stworzono park narodowy, w którym znajduje się lecznica dla zwierząt, zoo, ale także motylarnia oraz miejsce, w którym obejrzysz węże, a także park safari.

 • Wzgórza Nandi

  Sześćdziesiąt kilometrów od miasta znajdują się wzgórza Nandi. Będziesz mógł wybrać się tu na rowerową lub pieszą wycieczkę, zapewniając sobie niezwykłe widoki, między innymi pięknych winnic.

Co warto zobaczyć w Bengaluru?

Bengaluru to ogromna aglomeracja znajdująca się w południowej części Indii. Liczba jej mieszkańców przekracza dziesięć milionów, z tego powodu klasyfikowana jest jako megamiasto i jest trzecim pod względem liczebności miastem w kraju.

Bengaluru znajduje się na obszarze stanu Karnataka, który został założony na terenie dawnego królestwa Mysore. Natura dała temu miejscu wszystko, o czym można zamarzyć – fantastyczne palmy kokosowe, plaże, które, pomimo tego, że linia brzegowa nie jest tu długa, uznawane są za jedne z najpiękniejszych w kraju, a także góry, doliny i ogromne pola uprawne. Zobaczysz tu również niezwykłe zwierzęta, szczególnie ptaki. Wśród mnóstwa pięknych gatunków, warto wymienić wyjątkową Kraskę Orientalną.

Bengaluru (lub Bangalore, czyli druga forma, z którą możesz się spotkać) określane niegdyś jako Miasto Ogrodów, dziś znane jest szczególnie jako niezwykle istotna część indyjskiej Doliny Krzemowej. Zawdzięcza to temu, że znajduje się tu najwięcej firm technologicznych w całych Indiach, przede wszystkim z obszaru technologii informacyjnych.

Dawny przydomek dziś już niestety nieco stracił na aktualności, ponieważ ogrodów i parków nie ma tu już tak wiele. Mimo to, wybierając się na spacer, będziesz miał co oglądać, ponieważ do teraz w mieście zachowało się wiele budowli pamiętających czasy ery Wiktoriańskiej, powstałych podczas panowania w tym miejscu Brytyjczyków.

Głodny? Jednym z najbardziej popularnych miejsc jest Time Traveller przy Kirloskar Road, gdzie zjesz pyszne dania kuchni azjatyckiej, szczególnie indyjskiej. Miłośnikom kuchni japońskiej polecamy z kolei Yataii przy Palace Road. Jeżeli podróży nie wyobrażasz sobie bez świetnej pizzy lub makaronu, zajrzyj do Alto Vino przy 8th Road 75. W nieco bardziej eleganckim wydaniu, choć również potrawy kuchni włoskiej, zjesz w Bene, które znajdziesz na czwartym piętrze hotelu Sheraton.

Przydatne informacje o lotniskach

Panaji Bangalore

Popularne linie latające na trasie Panaji - Bangalore