Menu

Etihad Airways loty z Warszawy do Abu Zabi

Pokaż filtry

Abu Zabi

Co warto zobaczyć w Abu Zabi?

Abu Zabi – stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, drugie pod względem liczebności miasto w kraju, ma ponad milion mieszkańców. Swoje bogactwo zawdzięcza odnalezionym w okolicy złożom ropy naftowej.  Ambicją miasta jest zrównanie się poziomem luksusu z Dubajem, jednak nie jest tu na szczęście jeszcze tak drogo, a Abu Zabi zdecydowanie warto odwiedzić.

Główna część miasta znajduje się na wyspie, choć jego terytorium sięga na pomniejsze wyspy, a także kawałek stałego lądu. Jest stosunkowo młode, jeszcze pięćdziesiąt lat temu znajdowała się tu wioska rybacka, a dziś, będąc tu, nie będziesz mógł wyjść z podziwu, jak ogromne i bogate stało się Abu Zabi. To tu znajduje się najbardziej luksusowy hotel na świecie – Emirates Palace, którego budowa pochłonęła ponad trzy miliardy dolarów. By podkreślić jego wyjątkowość, sklasyfikowany został nieformalnie jako siedmiogwiazdkowy, w pięciogwiazdkowej skali.

Wizytówką Abu Zabi jest Wielki Meczet Szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana. Leży nad samym wybrzeżem Zatoki Perskiej, jest biały i ma osiemdziesiąt dwie kopuły – zdecydowanie robi wrażenie, a widoczny jest już z daleka. Nie zapominajmy jednak, że to nie tylko budynek, ale, przede wszystkim, także świątynia – w jednym momencie modlitwy wznosić może tu nawet czterdzieści tysięcy osób!

W Abu Zabi będziesz mógł przebierać wśród eleganckich restauracji. Ogromną popularnością cieszy się tu na przykład The Terrace on the Corniche w St. Regis Abu Dhabi Nation Towers. Świetnym miejscem, specjalizującym się w kuchni indyjskiej, jest Angar przy Yas Viceroy Abu Dhabi, Yas Island. Jeśli jesteś miłośnikiem kuchni japońskiej, wybierz się koniecznie do Cho Gao Marina Walk przy King Abdullah bin Abdul Aziz Al Saud, w hotelu InterContinental. Szybka przekąska podczas zwiedzania? Zajrzyj do baru Latitude przy Yas Viceroy Abu Dhabi, gdzie znajdziesz coś dla siebie, także jeśli jesteś wegetarianinem.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Abu Zabi

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Abu Zabi