Menu

Zjednoczone Emiraty Arabskie Kirgistan - Tanie loty

Kirgistan

 • Biszkek
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: kirgiski, rosyjski
  Strefa czasowa: UTC +6
  Waluta: Som (KGS)

 • Biszkek znaczy kij?

  Według najpopularniejszej teorii, nazwa miasta ma pochodzić od nazwy kija używanego do mieszkania kumysu, czyli alkoholu z mleka klaczy - jedynego wyskokowego trunku, jaki mogą pić muzułmanie.

 • Miasto zieleni

  Gdy do Biszkeku zawita wiosna, całe miasto pokrywa zieleń. Mieszkańcy chętnie wypoczywają w parkach i na skwerach, opalając się, grając w ping-ponga czy po prostu dyskutując.

 • Może się zważysz?

  Gdyby był na świecie konkurs na sprzedawanie najdziwniejszych usług, wygrałyby go babcie z Biszkeku, które siedząc na chodnikach oferują za kilka groszy… zważenie się na łazienkowej wadze.

Co warto zobaczyć w Biszkeku?

Miasto pełne sprzeczności. Jest ogromne, choć niska zabudowa powoduje, że sprawia wrażenie małego. Niby jest tu dużo okazałych budynków, ale zamiast budzić zachwyt, kojarzą się z kiczem. Na każdym kroku widać ślady po ZSRR - pomnik Lenina, ulica jego imienia i wspomnienia starszych ludzi o lepszych czasach. Najpiękniejsze w mieście jest to, co poza nim - górski pejzaż stykający się z błękitnym niebem. 

Kiedy jechać do Biszkek? Jeśli dopiero planujesz wyjazd, zarezerwuj lot w okresie, gdy kończyć się będzie ramadan. Wtedy w mieście organizowany jest festiwal Orozo Ait. Mieszkańcy Biszkeku chętnie się odwiedzają, wspólnie świętują, a na centralnym placu odbywa się jarmark, na którym można kupić ręcznie wyrabiane przedmioty - biżuterię, czapki, a nawet jurty.

Ogromny bazar Osz w centrum miasta podzielony jest na sektory, w których sprzedaje się określone produkty. Podejrzewamy, że nie będziesz tu szukać dywanu ani sprzętu gospodarstwa domowego, ale pewnie chętnie zajrzysz na stragany z chustami czy szalami. W innej części kupić możesz owoce, ale jeśli szukasz ciekawych pamiątek z Biszkeku, postaw na przyprawy, suszone owoce lub lokalne słodycze. Gdy zgłodniejesz podczas przechadzki po bazarze, poszukaj stoiska z lokalną przekąską - kurutem. To kulki z kwaśnego mleka i jogurtu o słonym smaku. Zarezerwuj sobie na targowisko więcej czasu - negocjowanie cen jest obowiązkowe. 

Gdzie jeść w Biszkeku? W mieście jest kilka restauracji godnych polecenia, ale w żadnej nie dostaniesz prawdziwie lokalnych potraw. Zazwyczaj jest to połączenie kuchni europejskich z azjatyckimi przy wykorzystaniu lokalnych produktów. Jeśli wynajmujesz pokój u tutejszej rodziny, poproś ich o przygotowanie posiłku. Nim się obejrzysz, na stole wylądują najsmaczniejsze lokalne produkty - chrupiące pieczywo, konfitury, świeże masło i śmietana, orzechy.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Kirgistanu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Kirgistanu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Kirgistanu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Kirgistanu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Kirgistanu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.