Menu

Jakie zwierzęta można przewozić samolotem?

Jakie zwierzęta można przewozić samolotem?

Tylko niektóre linie lotnicze zezwalają na przewóz zwierząt w samolocie. Przwóz zwierzęcia wymaga za każdym razem zgody przewoźnika. Wynika to z bezpieczeństwa - podczas lotu na pokładzie nie może być tylko określona liczba zwierząt.

Ryanair Przewoźnik nie zezwala na przewóz zwierząt za wyjątkiem psów przewodników, podróżujących z osobami niewidomymi.
WizzAir Linie lotnicze nie umożliwiają przewozu zwierząt za wyjątkiem psów przewodników, które podróżują z osobami niewidomymi.
LOT Istnieje możliwość przewozu psa, kota lub tchórzofretki. W zależności od wagi i wielkości zwierzęcia – będzie ono umieszczone razem z pasażerem na pokładzie lub w luku bagażowym. W przypadku lotów do Wielkiej Brytanii, przewóz zwierząt odbywa się wyłącznie drogą cargo.
Lufthansa W zależności od wielkości psa lub kota może on zostać przewieziony na pokładzie lub w luku bagażowym. Przewoźnik stosuje specjalne wymagania w przypadku przewozu psów zaliczanych do ras niebezpiecznych.
easyJet Przewoźnik nie zezwala na przewóz zwierząt za wyjątkiem psów przewodników oraz psów towarzyszących. 
SAS Przewóz zwierząt takich jak psy, koty, ptaki domowe i inne zwierzęta domowe jest możliwy, ale wymaga indywidualnej zgody przewoźnika.
Norwegian Jedynie psy lub koty mogą być przewożone przez linię Norwegian. Na lotach krajowych zwierzęta mogą podróżować na pokładzie samolotu, a w przypadku połączeń międzynarodowych – wyłącznie w luku bagażowym. 
Air France Mniejsze zwierzęta mogą podróżować na pokładzie, większe – w luku bagażowym samolotu.

Jeśli chcesz zabrać w podróż swojego pupila, a potrzebujesz dowiedzieć się czegoś więcej, napisz do nas: kontakt.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!