Menu

Lublin Ukraina - Tanie loty

Ukraina

 • Lwów
 • Odessa
 • Charków
 • Kijów
 • Iwano-Frankiwsk
 • Winnica
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: ukraiński
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Hrywna (UAH)

 • Miasto muzyki

  Co krok w starym mieście spotkasz muzyków dorabiających na ulicy. I nie są to pojedynczy gitarzyści, ale małe orkiestry, z kontrabasami, skrzypcami, trąbkami czy perkusją.

 • 44 kamienice

  Lwowski rynek zachwyca od pierwszego wejrzenia. Okalają go 44 kamienice, wybudowane w XVIII i XIX wieku, z których każda jest inna. Największym zaskoczeniem jest ta pomalowana na… czarno!

 • Gaj Szewczenki

  Kilkanaście minut jazdy tramwajem na wschód od centrum znajduje się niesamowity skansen. Wypełniają go drewniane chaty, XVIII-wieczne cerkwie i szkoły z minionych epok.

Co warto zobaczyć we Lwowie?

Miasto doskonale łączące historię i współczesność. Choć w rynku zakochasz się od pierwszego wejrzenia, musisz wiedzieć, że ten prawdziwy, historyczny rynek, znajduje się kilkaset metrów dalej. Dzisiaj jest tam tylko park i parking. Ale czy komuś to przeszkadza? Lwów żyje przez całą dobę, bez względu na pogodę. Centrum miasta usiane jest knajpkami i restauracjami, których oferta często zaskakuje.

Historia Lwowa odcisnęła piętno na podziale miasta. Bez problemu znajdziesz tu granice pomiędzy dzielnicą ormiańską, polską, ruską, żydowską czy austriacką. Dawniej mieszkali tu ludzie różnego pochodzenia. Dzisiaj oczywiście nie jest to tak zauważalne, ale pozostały jeszcze bary, sklepy czy targowiska charakterystyczne dla danej grupy, z lokalnymi potrawami, trunkami i pamiątkami.

Szukasz miejsca, by zrobić piękne zdjęcie panoramy miasta? Idź na wzgórze zamkowe, z którego roztacza się wspaniały widok, szczególnie o zachodzie słońca. Nie szukaj jednak zamku. W XIX wieku rozebrali go Austriacy. Do dziś nie wiadomo, po co. Gdy odwiedzisz już wzgórze i rynek, odłóż mapę i zapuść się w głąb starego miasta. Przypatrz się detalom - rzeźbom wieńczącym budynki i gzymsy, bogato zdobionym drzwiom i drewnianym okiennicom.

Gdzie zjeść we Lwowie? Kuchnia niemal wszędzie jest tu doskonała, ale restauracje i knajpki odróżnia od siebie coś zupełnie innego. Jest tu wiele knajp tematycznych. Przykład? Мазох-Cafe przy Serbska vul. 7. Rozpoznasz ją po posągu Leopolda von Sacher-Masocha, który zwiastuje to, co zobaczysz w środku - na ścianach królują rysunki i rekwizyty w klimacie BDSM, a przy odrobinie szczęścia załapiesz się na pokaz z pejczami i polewaniem woskiem. Co zamówić do jedzenia? Skuś się na bycze jądra. Z kolei najlepsze mięsne dania dostaniesz w Mięsie i Sprawiedliwości przy Valovaya 20. Jeśli narazisz się  przechadzającemu się po knajpie katowi, może zostać ci wymierzona sprawiedliwość - trafisz w metalowej klatce do restauracyjnego lochu. Głodny?

Są też spokojniejsze miejsca. Na przyjemną atmosferę zawsze możesz liczyć przy Rynku 23. Znajduje się tam Teatr Piwa Prawda, który zajmuje całą kamienicę. Stolików nie brakuje, a jedzenie jest tanie i pyszne. Polecamy żeberka pieczone w miodzie.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Lublina do Ukrainy w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Lublina do Ukrainy, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Lublina do Ukrainy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Lublina do Ukrainy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Lublina do Ukrainy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Lublinie

Popularne linie latające na trasie Lublin - Ukraina