Menu

Tanie loty z Cuneo do Chiclayo

Pokaż filtry

Chiclayo

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański, keczua i ajmara
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Sol (PEN)

 • Zawsze ciepło

  Chociaż Chiclayo leży w strefie równikowej, zamiast wilgotnej i upalnej pogody, odznacza się ciepłym i bardzo suchym klimatem oraz watrami i niezbyt silnym słońcem przez cały rok.

 • Targ czarownic

  Będąc w mieście, warto udać się na Mercado de los Bruchos (targ czarownic), gdzie można kupić m.in. zioła, eliksiry, herbaty na różne dolegliwości, a także wypchane zwierzęta.

 • Miejsce relaksu

  W centrum miasta znajduje się parque principal, czyli główny park miejski. Jego główną atrakcją jest podzielony na trzy części staw, który z lotu ptaka wygląda jak flaga Peru.

Co warto zobaczyć w Chiclayo?

Chiclayo jest stolicą położonego w północnej części Peru regionu Lambayeque. Od wybrzeża Pacyfiku miasto to dzieli zaledwie 13 kilometrów. Dlaczego jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w kraju? Co warto tutaj zobaczyć i zjeść?

Miejscowość założona została w XVI wieku przez hiszpańskich osadników jako Santa Maria de los Valles de Chiclayo. Jej zbudowania usytuowano w pobliżu ważnej prehistorycznej wioski zamieszkiwanej przez wieki przez lud kultury Wari. Współcześnie w stosunku do czwartego co do wielkości miasta Peru używa się nazwy Chiclayo lub określeń takich jak stolica przyjaźni czy perła północy. Cały rejon Lambayeque uznawany jest za jeden z najbardziej turystycznych w kraju, głównie ze względu na doskonale zachowane pozostałości cywilizacji Moche oraz Sican. Główne atrakcje to m.in. odkryte w 1987 roku królewskie groby starożytnych władców Moche, grób władcy Sipán czy piramidy Túcume.

W samym mieście warto zobaczyć znaną w całym Peru i położoną w sercu Chiclayo katedrę w stylu neoklasycystycznym wybudowaną w 1869 roku według projektu i rysunków Gustave’a Eiffela. Ciekawie prezentują się również m.in. słynący z przepychu i budowany między 1919 a 1924 rokiem pałac miejski przy Calle San Jose 823 oraz zbudowana pod koniec XIX wieku kaplica La Verónica położona przy ulicy Torres 294 uznana w latach 80. XX wieku za narodowy zabytek Peru.

Kuchnia północnej części Peru uznawana jest za najsmaczniejszą w kraju. Jej podstawą jest sok z limonki oraz świeże ryby oraz owoce morza. Często ryby podaje się z ostrym sosem pieprzowym oraz gotowaną kolbą kukurydzy. Popularne jest również El Chinguirito, czyli danie z suszonych ryb z cytryną, czerwonym chili i czerwoną cebulą serwowane z kukurydzą i maniokiem. Typowym dla Chiclayo daniami są natomiast: Arroz con Pato – kaczka z ryżem, a także Seco de Cabrito – gulasz z mięsa koziego czy Chirimpico – gulasz z wątróbki drobiowej lub koziej z ugotowaną krwią i przyprawami. Gdzie zejść? Polecamy Restaurant Romana, Mi Tia oraz El Pescador.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Cuneo do Chiclayo znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Cuneo do Chiclayo mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Cuneo do Chiclayo mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Cuneo do Chiclayo?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Cuneo do Chiclayo obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Cuneo Chiclayo

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Chiclayo

Znajdź nocleg w Chiclayo