Menu

Tanie loty z Kigali do Cucuty

Pokaż filtry

Cucuta

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Peso kolumbijskie (COP)

 • Dom goblinów

  Pełna nazwa miasta, San José de Cúcuta, powstała w 1793 roku. Oznacza dosłownie święty Józef z domu goblinów. Drugi człon nazwy pochodzi z języka rdzennej ludności tego terenu, Barí. 

 • Trochę ochłody

  W upalny dzień nawet cień drzew rosnących wzdłuż niemal każdej ulicy to zbyt mało, by poczuć ulgę. Wybierz się na spacer promenadą wzdłuż rzeki - mieszkańcy Cucuty chętnie odpoczywają tu od skwaru. 

 • Święta w Cucucie

  Jeśli trafisz tu w Boże Narodzenie, koniecznie odwiedź wieżę zegarową, która urosła do rangi ikony miasta. Z okazji świąt jest szczególnie pięknie oświetlona.

Co warto zobaczyć w Cucucie?

Miasto przy granicy z Wenezuelą, jedno z największych w kraju. W drodze rozwoju urbanistycznego z Cucuty wyodrębniły się dwa kolejne miasta. To właśnie w Cucucie spisano po raz pierwszy konstytucję, na bazie której powstała Republika Kolumbii.  

Pierwsza osada została tu założona, nim Latynosi odkryli ten teren dla Europejczyków. Rozwój miasta zaczął się jednak dopiero w pierwszej połowie XVIII wieku. Wioska, dzięki strategicznemu położeniu dla handlu, szybko się rozwinęła i przekształciła w miasto. 

Bitwa pod Cucutą z 1813 roku była jednym z najważniejszych wydarzeń w historii hiszpańsko - amerykańskich wojen o niepodległość. Bitwa, która trwała zaledwie kilka godzin, zapoczątkowała wielka kampanię Simona Bolivara. 400 mężczyzn, którymi dowodził, pokonało 800 żołnierzy generała Ramona Correy.

Jeśli trafisz tu w pierwszym tygodniu sierpnia, koniecznie wybierz się na Festival Internacional de la Frontera, międzynarodowy festiwal z paradami, koncertami i tańcami do rana. Przy okazji na straganach kupisz także wyroby lokalnych rzemieślników.

Na przełomie października i listopada w Villa del Rosaria, pięć kilometrów na południe od Cucuty, odbywa się Cachama Festival, czyli święto paku - ryby z rodziny piraniowatych, która hodowana jest w wiosce Juan Frio, a w całym kraju cieszy się duża popularnością. Podczas festiwalu można skosztować tradycyjnych dań.

Wiesz, że Cucuta jest jednym z najbardziej zielonych miast Kolumbii? Pomimo wysokiego poziomu urbanizacji, udało się zachować w mieście dużo roślinności. Po trzęsieniu ziemi, które w 1875 roku zniszczyło sporą część Cucuty, odbudowano miasto, dbając o zagospodarowanie każdej wolnej przestrzeni drzewami. I tak ozdobą wielu ulic i parków stały się akacje oraz drzewa migdałowe. Najpiękniej prezentuje się Aleja Świateł.

Gdy zatęsknisz za sportem, zajrzyj do Ecoparque Comfanorte. Będziesz mógł skorzystać tu z basenów ze zjeżdżalniami i sztucznymi falami, a także wypożyczyć kajak lub zagrać w siatkówkę plażową. 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Kigali do Cucuty znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Kigali do Cucuty mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Kigali do Cucuty mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Kigali do Cucuty?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Kigali do Cucuty obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Kigali Cucuta

Tablica lotów:

Kigali Cucuta

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Cucucie

Znajdź nocleg w Cucucie