Menu

Wizz Air loty z Larnaki do Warny

Pokaż filtry

Warna

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: bułgarski
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Lew (BGN)

 • Wina i jedzenie

  Warna znana jest jako centrum produkcji świetnych win. W mieście pełno jest tradycyjnych restauracji, w których można nie tylko spróbować lokalnych win, ale też delektować się bułgarskimi.

 • Złoty skarb

  W 1972 r. w Warnie odkryto nekropolię datowaną na okolice 4500 roku p.n.e. Okazało się, że ukrywa ona najstarszy złoty skarb na świecie! Unikatowe, starożytne eksponaty można dziś zobaczyć w Muzeum Archeologicznym - jednej z największych atrakcji turystycznych miasta.

 • Delfinarium

  Jednym z symboli Warny jest Delfinarium. Za 13 euro (tyle kosztuje bilet wstępu) na własne oczy zobaczycie na żywo jedne z najinteligentniejszych zwierząt żyjących na ziemi!

Co warto zobaczyć w Warnie?

Trzecie co do wielkości miasto i letnia stolica Bułgarii jest najbardziej kosmopolitycznym i uroczym miastem na wybrzeżu Morza Czarnego. Połączenie klimatu portu i nadmorskiego kurortu czyni je naprawdę atrakcyjnym miejsce pobytu. Warna założona została jako grecka kolonia Odessos, a później przechodziła w ręce Traków, Macedończyków i Rzymian. Zawsze jednak zachowywała niezależność jako ośrodek handlu i centrum kulturalne zachodniego wybrzeża Morza Czarnego. To tu obejrzeć można najstarszy złoty skarb na świecie, a także największą łaźnię rzymską na Bałkanach.

Warna ma intrygującą historię, ale jednocześnie jest nowoczesnym i przytulnym miastem o przyjemnym i nowoczesnym wyglądzie, z reprezentacyjnymi deptakami, ogromnym ogrodem morskim, gdzie można spędzić godziny i długą plażą, idealną na relaks w słoneczne letnie dni. Okolica Warny są także znane ze swoich źródeł wód mineralnych.

Warna to  także dobry punkt wypadowy do słynnych czarnomorskich kurortów, takich jak Sweti Konstantin i Sweta Elena, Słoneczny Brzeg, Złote Piaski, Albena, Bałczik i Kawarna na północy oraz Shkorpilovtsi i Obzor na południu.
Latem miasto tętni życiem całą dobę. Świetne i relatywnie niedrogie kluby, bary i restauracje czynne są do rana. W mieście odbywają się także różne imprezy kulturalne - koncerty, festiwale, wystawy, działają tu również opera, teatr i kina.

Przydatne informacje o lotniskach

Larnaka Warna

Popularne linie latające na trasie Larnaka - Warna