Menu

Szczecin Kolumbia - Tanie loty

Kolumbia

 • Bogota
 • Cartagena
 • Cali
 • Barranquilla
 • Santa Marta
 • Pereira
 • Cucuta
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Peso kolumbijskie (COP)

 • Muzea

  Bogota to aż 77 muzeów ze zbiorami sztuki prekolumbijskiej i współczesnej, kolekcjami o znaczeniu historycznym, archeologiczno-religijnym oraz interaktywnymi wystawami, wśród których wyróżnia się Muzeum Złota z około 34 000 sztabkami złota, ponad 20 000 przedmiotów wykonanych z kości, ceramiką i odzieżą charakterystyczną dla 13 prekolumbijskich kultur.

 • Klimat

  Bogotę charakteryzuje umiarkowanie chłodny klimat ze średnią temperaturą około 14°C. Pomimo położenia w strefie klimatu tropikalnego, zimno odczuwalne jest zarówno w deszczowe, jak i słoneczne dni. Z drugiej strony zdarzają się bardzo ciepłe dni, gdy temperatura przekracza 23°C.

 • Muzyka

  Bogota posiada tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki jako jedno z 35 miast na świecie. Miasto rozbrzmiewa rytmami rocka, hip hopu, muzyki klasycznej, jazzu i etno. Życie kulturalne miasta to również szeroki wachlarz lokalnych i międzynarodowych imprez w muzeach i bibliotekach, poświęconych literaturze, kinematografii, sztukom plastycznym, teatrowi i tańcu.

Co warto zobaczyć w Bogocie?

Bogota uwodzi nowoczesnymi alejami i budynkami, licznymi galeriami i muzeami, kościołami z XVII i XVIII wieku, starymi dzielnicami i gmachami świadczącymi o bogatym dziedzictwie kulturowym miasta.

To jedna z najwyżej położonych stolic świata, znajduje się bowiem na wysokości 2 630 metrów powyżej poziomu morza, a wizyta w niej jest okazją do podziwiania mieszanki tradycji i nowoczesności, przyrody i miejskich krajobrazów. W stolicy Kolumbii mieszka aż 8 milionów mieszkańców, co sprawia, że poruszanie się po mieście może stanowić problem dla turystów. W pokonywaniu ulic pomogą nam jednak szybkie autobusy TransMilenio, taksówki, a nawet rowery.

W Bogocie co dwa lata odbywa się jeden z najlepszych na świecie i najważniejszy festiwal teatralny w Ameryce Łacińskiej - Festival Iberoamericano de Teatro. W 2016 roku ponad 2 miliony widzów uczestniczyło w występach ponad 3600 artystów na 855 pokazach w 63 publicznych miejscach i 40 salach teatralnych. Miasto znane jest również z licznych przedstawień muzycznych w ponad 45 miejscach, wśród nich m.in. w Teatro Mayor, Teatro Jorge Eliécer Gaitán, Teatrze Narodowym i w wielu niezależnych, takich jak Teatro Map, Teatro La Candelaria, Teatrze Wolnym i Teatro Varasanta.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do ze Szczecina do Kolumbii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty ze Szczecina do Kolumbii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty ze Szczecina do Kolumbii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty ze Szczecina do Kolumbii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty ze Szczecina do Kolumbii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Szczecinie