Menu

Emirates loty z Wiednia do Dubaju

Dubaj

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: arabski
  Strefa czasowa: UTC +4
  Waluta: Dirham (AED)

 • Hotel marzeń

  Dubaj jest jedynym miejscem na świecie, w którym można zatrzymać się w 7-gwiazdkowym hotelu. Niezależnie od tego, czy jest to tylko chwyt marketingowy, hotel Burdż Al Arab gwarantuje niespotykany luksus i obsługę na najwyższym poziomie.

 • Zakupy

  Dubaj jest zakupowym centrum regionu. Pełno tu olbrzymich centrów handlowych oferujących różnorodny asortyment w dość przystępnych cenach i tradycyjnych targów (Souks). Dzięki temu miasto stało się mekką dla zakupoholików!

 • Zwyczaje

  W Dubaju nie kupisz alkoholu w sklepie lub restauracji. Dostaniesz go tylko w sklepach bezcłowych, hotelach lub w klubach nocnych. Nie ma ograniczeń dotyczących stroju, na plaży można pojawić się w kostiumie kąpielowym, za to całkowicie zakazane jest całowanie się w miejscach publicznych.

Co warto zobaczyć w Dubaju?

Dubaj to miejsce znane z realizacji śmiałych projektów. Światowe rekordy są tu czymś powszechnie spotykanym – znajdziemy tu najwyższy na świecie budynek Burdż Chalifa (aż  829,5 metrów!), największe centrum handlowe - Dubai Mall, największą fontannę, najbardziej luksusowy hotel - Burdż Al Arab (7 gwiazdek!), największą sztuczną wyspę, najszybszą windę i wiele innych!
Wrażenie robi infrastruktura, wciąż rozbudowywana, coraz nowocześniejsza i bardziej okazała. Niedawno ruszyła budowa wieżowca, który ma pobić rekord wysokości ustanowiony przez Burdż Chalifa! Innym niesamowitym i zrealizowanym już projektem są sztuczne wyspy palmowe – pełne rezydencji sławnych ludzi. Na pustyniach otaczających miasto powstały z kolei pola golfowe, a nawet sztuczny stok narciarski!

W tak wyjątkowym miejscu nie może zabraknąć licznych parków rozrywki, w których coś dla siebie znajdą zarówno rodziny, jak i amatorzy mocnych wrażeń. Kolejną atrakcją są pełne atrakcji i udogodnień plaże (Uwaga! Obowiązuje tu zakaz opalania się topless!). Atrakcją jest także sama pustynia, dokąd można wybrać się na safari i odwiedzić obóz Beduinów. Zwolennicy miejskich klimatów też znajdą coś dla siebie – godzinę drogi od Dubaju znajduje się bowiem stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dhabi.

Przydatne informacje o lotniskach

Wiedeń Dubaj

Popularne linie latające na trasie Wiedeń - Dubaj