Menu

Ryanair loty z Walencji do Budapesztu

Budapeszt

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: węgierski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Forint (HUF)

 • Architektura

  Budapeszt pełen jest prawdziwych skarbów architektury. Miasto szczyci się swoimi barokowymi, neoklasycystycznymi i secesyjnymi budynkami, wśród których najpiękniejszym i najbardziej znanym jest siedziba węgierskiego parlamentu. Prawie każdy gmach kryje w sobie intrygujące tajemnice z przeszłości!

 • Baseny termalne

  Miasto zostało bogato obdarzone przez naturę. Dzięki źródłom wód termalnych znajdziemy tu mnóstwo łaźni – zarówno z czasów tureckich, secesyjnych, jak i współczesnych. Wielu ludzi przyjeżdża tutaj w celach leczniczych, ale większość korzysta z basenów dla czystej przyjemności.

 • Romantyczny Budapeszt

  Rejs łodzią pod wspaniałymi mostami Dunaju przy dźwiękach delikatnego walca z niezwykle przepięknymi widokami to wspaniałe przeżycie – nawet jeśli masz inną wizję idealnego romantycznego wieczoru!

Co warto zobaczyć w Budapeszcie?

Zwany Królową Dunaju, Budapeszt pełen jest śladów historii, kultury i zjawiskowej przyrody. Przygotuj aparat fotograficzny i utrwalaj na fotografii te niezliczone wyjątkowe miejsca jednej z najpiękniejszych stolic Europy! Koniecznie zobacz ruiny z czasów rzymskich w Muzeum Aquincum, piękne kościoły i place, malownicze mosty łączące brzegi Dunaju, Basztę Rybacką ze wspaniałym widokiem na Peszt, Pałac Królewski, Operę Narodową i urzekający budynek Parlamentu. Te obrazy zostaną w Twojej pamięci na całe życie!

Muzeum Sztuk Pięknych w Budapeszcie posiada jedne z najbardziej imponujących zbiorów sztuki w tej części kontynentu. Zobaczysz tam dzieła Auguste’a Rodina, Rafaela, Diego Velázqueza, El Greco i wielu innych. Ciekawym miejscem jest także skąpana w zieleni Wyspa Małgorzaty, gdzie można przespacerować się pośród kolorowych ogrodów i zabytków historycznych z XI wieku. Z kolei Grand Prix Węgier rozgrywane na położonym około 20 km od miasta torze Hungaroring przyciąga każdego lata dziesiątki tysięcy fanów Formuły 1.

Ceny noclegów i wyżywienia są niewątpliwymi zaletami Budapesztu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno fani ekskluzywnej kuchni, miłośnicy tradycyjnych potraw, jak i ulicznego jedzenia. Większość z restauracji wystawia swoje menu przed wejściem, dzięki czemu łatwo można zorientować się w cenach. Pamiętaj, że niektóre restauracje akceptują tylko gotówkę! W większości z nich można płacić w euro, ale kurs ustalany jest przez właściciela.

Przydatne informacje o lotniskach

Walencja Budapeszt

Popularne linie latające na trasie Walencja - Budapeszt