Menu

Tanie loty Diyarbakir Airport

Pokaż filtry

Diyarbakir

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: turecki
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Lira turecka (TRY)

 • Dolmusz

  Dolmusz jest najczęściej wybieranym środkiem komunikacji publicznej w Turcji, oczywiście także w samym Diyarbakır. Najczęściej ma on postać małego busa, ale może także być po prostu samochodem osobowym.

 • Podróż koleją

  Jeżeli masz ochotę poznać Turcję w tradycyjny sposób, wybierz pociąg. Do Diyarbakır możesz dotrzeć z Ankary kilka razy w tygodniu, podróż trwa około 20 godzin, a skład oferuje kuszetki i wagon sypialny.

 • Dla fanów słodyczy

  W Diyarbakır spróbuj przede wszystkim dwóch rodzajów deserów: kadayıf i künefe. Oba są słodkie, bo zawierają bardzo dużo cukru, warto jednak ich skosztować - mają wyjątkowy, charakterystyczny smak.

Co ciekawego zobaczyć w Diyarbakır?

Diyarbakır - miasto w południowo - wschodniej Turcji, w dolinie Tygrysu i Eufratu, jedno z największych w tym regionie. Stanowi bardzo ważny ośrodek, ma około 930 tysięcy mieszkańców. Jest nieoficjalną stolicą tureckiej części Kurdystanu, a także miejscem, w którym obowiązują zasady o wiele mniej restrykcyjne, niż w pozostałych częściach Turcji.

Jeśli zastanawiasz się, który fragment miasta obejrzeć w pierwszej kolejności - udaj się do jego starej części, otoczonej murami miejskimi, które mają około sześciu kilometrów długości. Można tam dotrzeć przez jedną z czterech bram, a każda z nich symbolizuje inną stronę świata. Fragmenty murów i baszt zostały odrestaurowane i niewątpliwie mogą zrobić wrażenie. Wybierz się na spacer wzdłuż nich, dzięki czemu będziesz mógł podziwiać zarówno starą część miasta, jak i żyzne i zielone tereny dorzecza Tygrysu. Mury możesz oglądać także od zewnątrz, z perspektywy parku znajdującego się poniżej, racząc się herbatą serwowaną przez lokalnych sprzedawców.

Jeśli chodzi o zakupy - nie znajdziesz tu wiele centrów handlowych - najlepiej wybierz się na któryś z targów, znajdujących się w starym mieście. Jest tu między innymi targ serowy, a także inne rynki tematyczne. Odwiedzając je zobaczysz, jak istotną rolę w społeczeństwie pełni ta forma handlu. Poza licznymi bazarami w starym mieście znajdziesz meczety, a także - co rzadko spotykane w innych częściach Turcji - świątynie innych wyznań. Masz ochotę spróbować kuchni tureckiej? Wybierz się do Onur Ocakbasi przy Dabanoglu Mah. Varol Sok. 6 lub do Selim Amca'nin Sofra Salonu przy Ali Emiri Caddesi.

Jeśli do miasta dotarłeś autobusem, z pewnością Twoja podróż zakończyła się na głównym terminalu. Znajduje się on w pewnej odległości od starego miasta, polecamy Ci więc w drodze do niego skorzystać z dolmuszu, dzięki któremu dość szybko dotrzesz na miejsce. Lotniskiem zlokalizowanym najbliżej Diyarbakır jest natomiast port Diyarbakır Havalimanı, znajduje się około pięciu kilometrów od miasta i oferuje loty wewnątrz kraju.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Diyarbakir Airport znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Diyarbakir Airport mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Diyarbakir Airport mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Diyarbakir Airport?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Diyarbakir Airport obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Diyarbakir Airport

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Diyarbakir

Znajdź nocleg w Diyarbakir