Menu

Columbus (OH) loty - Tanie loty do Columbus (OH)

Pokaż filtry

Columbus (OH)

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-5 (zima)
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Armia ochotników

  W czasach wojny domowej w Columbus znajdowała się główna baza ochotniczej armii Unii. Mieszkało tu ok. 26 tys. żołnierzy. W mieście znajduje się największy wojenny cmentarz, pochowano tu ponad 2 tys. żołnierzy Konfederacji.

 • Columbus

  Skąd wzięła się nazwa miasta? Choć Columbus założone zostało dopiero w 1812 roku, kilka wieków po tym, gdy do Ameryki przybyli pierwsi Europejczycy, miasto nosi imię na cześć odkrywcy, Krzysztofa Kolumba.

 • Jedno z najlepszych

  W 2016 roku amerykański Money Magazine zaliczył Columbus do listy najlepszych największych miast - The 6 Best Big Cities. Jego głównymi zaletami mają być wysoko wykwalifikowani pracownicy oraz duży wzrost płac.

Co warto zobaczyć w Columbus?

Jako stolica stanu, Columbus jest najludniejszym miastem w Ohio, Żyje tu blisko 900 tys. mieszkańców. Gdy zakładano miasto w 1812 roku, istniały tu tylko tereny łowieckie. Przez pierwsze lata Columbus nie miało szczęścia - miasto nawiedzały epidemie gorączki i cholery. Miasto zasiedlili przede wszystkim emigranci z Irlandii i Niemiec. Pierwsi zajęli tereny na północy, a drudzy - na południu. Tak powstały dwie enklawy.

Columbus jest miastem festiwali. W połowie maja odbywa się tu trzydniowy Rock on the Range, jeden z największych rockowych festiwali w kraju. Następna okazja do świętowania jest w czerwcu - Festiwal Park Street odbywa się w dzielnicy North Market. Zarówno na ulicy, jak i w pobliskich barach, na gości czeka mnóstwo atrakcji. W tym samym miesiącu jest jeszcze jedna z największych gejowskich parad w regionie oraz Community Festival, trzydniowa impreza muzyczna, podczas której można kupić rękodzieło i bawić się przy muzyce, a na najmłodszych czeka malowanie ciała. Wolisz muzykę jazzową? Odwiedź Columbus w lipcu. Oprócz uczty dla ducha serwują tu wtedy wyśmienite żeberka.

Jeśli lubisz jeść, również znajdziesz coś dla siebie w Columbus. W połowie lipca i stycznia odbywa się tu Restaurant Week, w którym uczestniczy za każdym razem blisko 50 restauracji, a gości liczy się w dziesiątkach tysięcy.

Mieszkańcy Columbus uwielbiają odpoczywać na świeżym powietrzu. I nie ma się co dziwić, bo w mieście nie brakuje zadbanych publicznych parków. W jednym z ich, przy stacji metra Battelle-Darby Creek mieszka nawet rodzina żubrów. Park znajduje się w południowo-zachodniej części miasta. Z kolei w pobliżu centrum, na Whittier Penisula, znajduje się park słynący z żyjącego tu ptactwa. A jeśli chcesz spotkać większe zwierzęta, zajrzyj do Columbus Zoo. Żyją tu m.in. goryle, niedźwiedzie, tygrysy, kangury.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Columbus (OH) znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Columbus (OH) mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Columbus (OH) mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Columbus (OH)?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Columbus (OH) obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Columbus (OH)

Popularne linie latające do Columbus (OH)

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Columbus (OH)

Znajdź nocleg w Columbus (OH)