Menu

San Diego (CA) loty - Tanie loty do San Diego (CA)

Pokaż filtry

San Diego (CA)

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC-7 (lato), UTC-8 (zima)
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Południowa rozrywka

  W San Diego odbywa się festiwal filmów latynoamerykańskich San Diego Latino Film Festival oraz największy międzynarodowy konwent San Diego Comic-Con.

 • Gdzie na surfing?

  Windsurfing jest sportem nieodłącznie kojarzącym się z Dan Diego. Wysokie fale można znaleźć tu w spotach surfingowych takich jak plaże Swamis i Windansea.

 • Początek Kalifornii

  Point Loma to miejsce, do którego w XVI wieku przybił statek Hiszpanów. Znajduje się tam latarnia morska z XIX wieku, z której rozciąga się piękna panorama San Diego.

Co warto zobaczyć w San Diego?

Położone w słonecznej Kalifornii, na wybrzeżu Pacyfiku i przy samej granicy z Meksykiem San Diego dla wielu jest miastem marzeń. Turystów przyciągają tu piękne piaszczyste plaże, doskonała pogoda niemal przez cały rok, a także wakacyjna atmosfera i pyszna, nie tylko latynoska kuchnia. To jednak nie wszystkie atrakcje.

Miasto, założone zostało przez kolonizatorów przybyłych z Europy w miejscu wioski zamieszkiwanej przez Indian Kumeyaay. W 1542 roku do wybrzeża Kalifornii przybił hiszpański statek pod wodzą Juana Rodrígueza Cabrilli, który okolice zatoki nazwał San Miguel. Pół wieku później Sebastián Vizcaíno rejon ten nazwał San Diego. Pierwsze zabudowania miejskie oraz fort postały niedaleko obecnego Starego Miasta, czyli Old Town San Diego State Historic Park. Ze względu na zbyt dużą odległość od oceanu, w połowie XIX wieku postanowiono centrum przenieść bliżej portu, gdzie obecnie znajduje się Downtown.

Co zjeść w San Diego? Miasto oferuje restauracje kuchni z całego świata, w tym zwłaszcza meksykańską, amerykańską, włoską, azjatycką czy hinduską. Typowe dla regionu dania to np. California burrito (mięso i frytki zawinięte w pszenny placek), carne asada fries (frytki z mięsem mielonym, guacamole, śmietaną i serem), fish tacos (rybne tacos), a także owoce morza pod każdą postacią. Gdzie zjeść? Po meksykańskie potrawy najlepiej iść do The Taco Stand, La Playa Taco Shop oraz do Las Cuatro Milpas. Najlepsze owoce morza i ryby dostanie się natomiast w Truluck's Seafood, Eddie V's Prime Seafood i w El Pescador Fish Market.

Co warto tu zobaczyć? Na pewno Old Town San Diego State Historic Park, który wykorzystywany jest jako plan filmowy w westernach, a także Downtown z zabytkowymi kamienicami z XIX wieku i Gaslamp Quarter, gdzie można zobaczyć latarnie gazowe. Must see jest też Little Italy, czyli dawna dzielnica włoskich rybaków. Miłośnicy historii będą zadowoleni z wizyty w Balboa Park, gdzie znajdują się muzea i zabytki w stylu hiszpańskim. Wielbiciele przyrody powinni udać się, np. do Torrey Pines Reserve, czyli nadmorskiego rezerwatu z sosną Torrey oraz kanionami, a także do oceanarium SeaWorld San Diego. Must see są także plaże, np. w Pacific Beach, Ocean Beach czy Mission Beach, oraz lotniskowiec USS Midway.

Przydatne informacje o lotniskach w San Diego (CA)

Popularne linie latające do San Diego (CA)

Tablica lotów: San Diego (CA)

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w San Diego (CA)

Znajdź nocleg w San Diego (CA)