Menu

Gdańsk Irak - Tanie loty

Irak

 • Bagdad
 • Arbela
 • Basra
 • Sulajmanijja
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: arabski, kurdyjski
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Dinar iracki (IQD)

 • Nazwy, które musisz znać

  Będąc w Bagdadzie skuś się na baytinijan maqli, czyli pyszne, smażone bakłażany, tabbouleh, czyli kaszę bulgur z ogromem natki pietruszki i cytryny oraz fattoushu, sałatkę z kawałkami pieczonej pity.

 • Pomnik z wiecznym ogniem

  W Bagdadzie znajduje się pomnik Pamięci Męczenników al-Shaheed, którzy zginęli w bitwie irańsko-irackiej w siódmym wieku. Ma 40 metrów wysokości, składa się z dwóch połówek, pomiędzy którymi płonie wieczny ogień.

 • Dwukrotny Nowy Rok

  Irakijczycy Nowy Rok świętują dwukrotnie! Oprócz znanego nam terminu, nocy z 31 grudnia na 1 stycznia, obchodzą je także w Muharram, czyli na początku pierwszego miesiąca według kalendarza muzułmańskiego.

Co warto zobaczyć w Bagdadzie?

Bagdad jest stolicą Iraku, mając ponad siedem milionów mieszkańców, jest jednym z największych i najliczniej zaludnionych miast na całym Bliskim Wschodzie. Wciąż nie przyciąga zbyt wielu turystów, choć ma mnóstwo do zaoferowania. Co zatem warto robić i zobaczyć w mieście, zbudowanym w miejscu, gdzie tysiące lat temu powstała Mezopotamia, kolebka naszej cywilizacji?

Jak wspomnieliśmy, ten region ma niezwykle bogatą tradycję. Będąc w takim miejscu warto wybrać się do muzeum, aby jeszcze lepiej poznać jego historię. W Bagdadzie szczególnie polecamy Ci Muzeum Narodowe, znane także jako Muzeum Archeologiczne. Zobaczysz w nim eksponaty z epoki mezopotamskiej, a także liczne zbiory pamiętające czasy kultury sumeryjskiej czy asyryjskiej. Sam budynek również jest przepiękny, a znajdziesz go przy ulicy Nasir.

Jednym z ładniejszych budynków jest tutaj Meczet Al Fidos, którego fasada ozdobiona jest na niebiesko. Szczególnie bajkowo prezentuje się jego dach, czyli kopuła, pokryta w całości pięknymi malowidłami. Znajdziesz go przy Al-A'amiriya. Kolejną świątynią, wartą obejrzenia, jest ta imienia Imama Musa al-Kazima, która zlokalizowana jest w dzielnicy Kadhimiya, niedaleko miejskiego parku Abdhali.

Bagdad można polubić lub nie, jedno jest jednak pewne, obok przysmaków lokalnej kuchni nie przejdziesz obojętnie. Przechadzając się ulicami, z każdego zakątka będą nęciły cię wspaniałe zapachy, od których od razu zrobisz się głodny. Irakijczycy uwielbiają aromatyczne przyprawy, a mieszanka, której używają najczęściej, to baharat. Jej składniki to między innymi pieprz, kolendra, cynamon, gałka muszkatołowa, kumin i goździki. Gatunki mięsa, które w głównej mierze królują na stołach, to baranina, drób i wołowina, a towarzyszy im najczęściej kasza bulgur i ryż.

A gdzie warto udać się, aby coś zjeść? Pysznego jedzenia z pewnością możesz spodziewać się w Saj Alreef Baghdad przy ulicy sześćdziesiątej drugiej, w Samad Restaurant przy ulicy Rawad, w restauracji Aroma przy Babyblon Hotel oraz w Beston Sammad przy Rammadan 14.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Gdańska do Iraku w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Gdańska do Iraku, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Gdańska do Iraku mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Gdańska do Iraku?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Gdańska do Iraku obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Gdańsku