Menu

Tanie loty z Poznania do Boa Visty

Pokaż filtry

Boa Vista

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Północna półkula

  Boa Vista, stolica stanu Roraima, jest jedyną brazylijską stolicą stanu, która w całości znajduje się po północnej stronie równika. Leży zaledwie 220 km od granicy kraju z Wenezuelą.

 • Tylko samolotem

  Boa Vista ma połączenie lądowe tylko z dwoma dużymi miastami - Lethem w Gujanie i Santa Elena Uairen w Wenezueli. Do innych brazylijskich miast dostać się stąd można tylko samolotem.

 • Anaua Park

  Idealne miejsce na odpoczynek na świeżym powietrzu. To jeden z największych parków w tej części kraju. Oprócz ogromnych zielonych przestrzeni są tu też jezioro, tor gokartowy i wyścigowy.

Co ciekawego zobaczyć w Boa Vista?

Jedno z najbardziej na północ wysuniętych miast Brazylii, założone 9 lipca 1890 roku jako Boa Vista do Rio Branco. Później nazwę skrócono. “Boa Vista” oznacza dosłownie “Piękny Widok”. 

Gdy spojrzysz na mapę, od razu zauważysz niezwykły układ urbanistyczny Boa Vista. Owalny plac w centrum miasta, w pobliżu rzeki, wraz z promieniście rozchodzącymi się od niego ulicami, zaprojektował Darci Aleixo Derenusson. Architekt inspirował się podobnym układem z Paryża, a także brazylijskich miast - Belo Horizonte i Goiânii. Na centralnym placu znajdują się budynki urzędów, Pałac Kultury, katedra. Jest tu również pomnik - hołd złożony górnikom, którzy jako pierwsi zasiedlili miasto.

Z centralnego placu idź Av. Jaime Brasil w kierunku Rio Branco. Gdy dojdziesz do ostatniej przecznicy, R. Floriano Peixoto, skręć w prawo. Po chwili dojdziesz do Old Taumanan. To małe molo wybudowane w 2005 roku. W rzece nie można się kąpać, ale tuż obok można wypożyczyć łodzie i kajaki, w których zwiedza się okolicę. Na terenie samego molo działa kilka knajpek. Usiądź na chwilę i naciesz oczy potęgą natury.  

Jeśli dopiero planujesz wyjazd do Boa Vista, wybierz czerwiec. W Europie popularne jest świętowanie 24 czerwca dnia św. Jana. Portugalczycy przywieźli do Nowego Świata ten zwyczaj, ale kto by się ograniczał do jednego dnia… W Boa Vista świętowanie trwa więc 15 dni! W tym czasie na ulicach pojawiają się ogniska, fajerwerki oraz tańce ludowe. Coś, co dawniej było wiejskim zwyczajem, w Brazylii urosło do rangi miejskiego festiwalu.  

Głodny? Brazylijska kuchnia to totalna mieszanka kuchni różnych regionów Europy połączonych z lokalnymi tradycjami. Przez lata ewoluowała, mieszając sprowadzane przepisy i wykorzystując to, co dostępne było na miejscu. Tak powstały na przykład peixe ao molho de batata, czyli ryby w sosie ziemniaczanym czy bolinho de bacalhau, czyli smażone klopsy z dorsza. Najsmaczniejsze lokalne potrawy dostaniesz w Recanto de Peixada przy Avenida major Williams 1670.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Poznania do Boa Visty znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Poznania do Boa Visty mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Poznania do Boa Visty mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Poznania do Boa Visty?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Poznania do Boa Visty obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Poznań Boa Vista

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Boa Viście

Znajdź nocleg w Boa Viście