Menu

Rzeszów Portoryko - Tanie loty

Portoryko

 • San Juan
 • Aguadilla
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański, angielski
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Szkoła Gramatyki

  Pierwsza szkoła w Nowym Świecie powstała właśnie w San Juan w 1513 roku, tam, gdzie dzisiaj jest najstarsza katedra. W darmowej Szkole Gramatyki wykładano łacinę, literaturę, historię, sztukę, filozofię, teologię.

 • Zielona Wyspa

  Na północnym wybrzeżu, we wschodniej części wyspy, znajduje się wspaniała plaża Isla Verde. Nazywaną jest Copacabaną Portoryko. Ciepła woda i przyjemny piasek sprawiają, że jest to najpopularniejsza plaża na wyspie.

 • Cicha plaża

  Jeśli wolisz odpoczynek z dala od tłumów, spodoba ci się plaża Ocean Park. Choć jest usytuowana wzdłuż osiedla mieszkalnego, zielone palmy dają poczucie intymności.

Co warto zobaczyć w San Juan?

Stolica Portoryko znajduje się w północno-wschodniej części wyspy, nad Atlantykiem. Pierwsza osada na wyspie znajdowała się na zachód od San Juan, na terenie dzisiejszego Pueblo Viejo. Było to w 1508 roku, ale zaledwie rok później porzucono ją, by założyć nową, pod nazwą Puerto Rico. W 1521 roku nazwę przemianowano na San Juan. W XVI wieku miasto było hiszpańskim bastionem, w którym cumowały galeony pełne złota wywożonego z Ameryki do Europy. Do końca XIX wieku San Juan rządzone było przez Hiszpanów. Dopiero w wyniku lokalnej wojny USA przejęło rządy na wyspie. Właśnie wtedy nastąpił dynamiczny rozwój miasta.

Najbogatszą w zabytki dzielnicą jest Stare San Juan. Najważniejszą budowlą przez wieki była forteca El Morro, strzegąca wejścia do portu. Zabudowania obronne znajdują się na północno-zachodnim cyplu. W ich skład wchodzą zarówno umocnienia, jak i fort Castillo del Morro z 1539 roku, San Cristobal z XVII wieku oraz El Palacio de Santa Catalina, znany również pod nazwą La Fortaleza, wybudowany w 1533 roku. Chronione przez fortecę Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jeden z większych tutejszych placów, Plaza de Armas, został zaprojektowany jako główny miejski plac, gdzie odbywały się targowiska i huczne zabawy. Charakterystyczna dla placu jest okrągła fontanna z czterema marmurowymi posągami przedstawiającymi pory roku. Wiosna to młoda dziewczyna, lato reprezentuje dojrzała kobieta. Jesień to dojrzały mężczyzna, natomiast zima - skulony starzec.

Warta uwagi jest również Catedral Metropolitana Basílica de San Juan Bautista, jeden z najstarszych budynków na wyspie oraz druga najstarsza katedra w obu Amerykach. Pierwotną, drewnianą budowlę z 1521 roku zniszczył huragan. Budowę obecnej świątyni ukończono w 1540 roku. W jej wnętrzach znajduje się grobowiec, w którym spoczywa Juan Ponce de Leona, hiszpański odkrywca i założyciel pierwszej wioski.

Wspaniałe widoki zapewnia również wizyta na starym cmentarzu, Santa Maria Magdalena de Pazzis.Wybudowano go w 1863 roku, spoczywają tu najważniejsi mieszkańcy San Juan. Cmentarz znajduje się nad brzegiem oceanu, poza linią zabudowań obronnych. Podobno ma to symbolizować przejście pomiędzy życiem, czyli wyspą, a śmiercią, która czyhała w morskich wodach. 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Rzeszowa do Portoryko w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Rzeszowa do Portoryko, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Rzeszowa do Portoryko mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Rzeszowa do Portoryko?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Rzeszowa do Portoryko obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Rzeszowie