Menu

Aeroflot loty z Sofii do Szanghaju

Pokaż filtry

Szanghaj

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: mandaryński
  Strefa czasowa: UTC +8
  Waluta: Yuan (CNY)

 • Wszystkie imiona Szanghaju

  Nazywany jest Paryżem Wschodu, Królową Orientu, lub dosadniej - Azjatycką Prostytutką. Ta ostatnia nazwa odnosi się do lat 20. i 30. XX wieku, kiedy przestępczość i prostytucja w mieście były powszechne.

 • Tai Chi

  W Szanghaju nie ma mowy o wylegiwaniu się w łóżku. Zacznij dzień tak, jak mieszkańcy miasta - ćwicząc Tai Chi w publicznym miejscu. Najpopularniejsze to promenada na prawym brzegu Huangpu.

 • Kawałek Europy

  Od 1844 roku fragment miasta nosi nazwę Francuskiej Koncesji. To teren, na którym do dzisiaj stoją budynki w europejskim stylu, pomiędzy nimi natomiast, w cieniach platanów, działają kawiarnie.

Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Miasto, w którym wszystko jest “naj”. Szanghaj jest najgęściej zaludnionym miastem świata, a tutejszy port morski - największym na świecie. Wszystko zaczęło się od maleńkiej wioski ok. 1000 lat temu, w czasach panowania dynastii Song, gdy wybudowano tu port morski. Jednak za właściwą datę założenia miasta uznaje się 1553 rok, gdy Szanghaj otoczono murami miejskimi. Prawdziwy rozkwit nastąpił w XIX wieku, gdy w porcie zaczął odbywać się handel z Europą.

Dzisiejszy Szanghaj najlepiej zwiedzić najpierw z wysokości. Aby mieć dobry widok na całą panoramę miasta, wybierz taras widokowy na 100 piętrze SWFC, czyli Szanghajskiego Światowego Centrum Finansowego. Widok zapiera dech w piersiach? To mało powiedziane! Jeśli nie ogarniesz wzrokiem ogromu Szanghaju, zajrzyj do Urban Planning Exhibition Center, które znajduje się przy Placu Ludowym. Jest tu potężna makieta miasta z 2020 roku oraz stare zdjęcia Szanghaju.

Tęsknisz za sportem? Nietypowe walki… świerszczy możesz podejrzeć na ptasim targu. Tradycja sięga panowania dynastii Tang. Świerszcze drażnione są źdźbłami trawy, dzięki czemu stają się agresywne. To oczywiście pretekst do hazardu, który jest pierwszą miłością Chińczyków. 

Chcesz z bliska zobaczyć, jak rozkwita miłość w tym zatłoczonym mieście? W sobotę przed południem wybierz się na Plac Ludowy, gdzie w parkowych alejkach rodzice reklamują swoje niezamężne dzieci. Oprócz zdjęcia kandydatki czy kandydata, anonse zawierają szczegółowe informacje - wiek, wzrost, wagę, wysokość zarobków, miejsce pracy oraz posiadane dobra.  

Gdzie zjeść tanio i smacznie? Pyszne pierogi dostaniesz w Yang’s przy Wujiang Road 269. Najlepiej zamów miks smaków, aby spróbować każdego. Uważaj podczas jedzenia! Zwykle podawane pierogi są bardzo gorące. Mieszkańcy miasta radzą sobie z nimi, robiąc małą dziurkę na jednym z rogów. Najpierw wypijają znajdujący się w środku rosół, a następnie zjadają pieroga z pozostałym farszem. Doskonałe zupy z kolei zjesz w Taoyuan Village przy Taizhou Road 405. Koniecznie spróbuj również tutejszych sajgonek.

Przydatne informacje o lotniskach

Sofia Szanghaj

Popularne linie latające na trasie Sofia - Szanghaj