Menu

Tanie loty ze Szczecina do Hahn

Pokaż filtry

Hahn

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Port lotniczy

  Ciekawostką jest, że niezwykle popularne lotnisko – Flughafen Frankfurt-Hahn, przez większość swojej historii miało militarny charakter. Dopiero w 2012 zaczęło obsługiwać wyłącznie cywilne loty.

 • Nie tak blisko Frankfurtu

  Wbrew nazwie lotniska, która może sugerować niedużą odległość pomiędzy Hahn a Frankfurtem nad Menem, miasta dzieli spory dystans. Jadąc samochodem, będziesz musiał pokonać około 130 kilometrów.

 • Miejscowy kościół

  Jak przystało na niewielką miejscowość, w Hahn bardzo ważną rolę pełni lokalny kościół. Pochodzi z XIV wieku, a w 1980 roku został oficjalnie uznany za zabytek. Od 1998 roku jest także pięknie oświetlony.

Co warto zobaczyć w Hahn?

Hahn to malutkie, niemieckie miasteczko w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat, ma niecałe dwieście mieszkańców. Jego popularność wynika głównie z faktu, że zaraz obok niego wybudowany jest port lotniczy Frankfurt-Hahn (Flughafen Frankfurt-Hahn). Okolica jest wręcz wymarzona, aby wybrać się do niej na romantyczny wyjazd. Piękna przyroda, budynki wzniesione w gotyckim stylu i odcięcie od wielkomiejskiego zgiełku z pewnością zachęcają do odwiedzin.

Miasteczko znajduje się w przepięknej, spokojnej okolicy, tuż przy niskim paśmie górskim Hunsrück, większość jego szczytów nie przekracza 400 metrów n.p.m. Warto spędzić dzień, spacerując po jego, niezbyt wymagających, ścieżkach, podziwiając okoliczną roślinność, która w tym miejscu jest wyjątkowo bogata, dzięki często wilgotnej aurze. Usłyszysz i zobaczysz tu także wiele pięknych ptaków!

W bliskiej okolicy Hahn znajduje się Kirchberg, trochę większe, ale wciąż na tyle małe, by poczuć klimat niewielkiego, nadreńskiego miasteczka, z pewnością to przyjemna opcja na spędzenie popołudnia. Wybierając się tam, już z daleka zobaczysz trzy wieże – dwie z nich należą do miejskich kościołów, a jedna do wieży wodnej. Warto wybrać się na spacer po centrum Kirchberga, by obejrzeć piękne budynki, wzniesione w charakterystycznym dla górskich miejscowości stylu.

Ze względu na wielkość, w Hahn nie znajdziesz restauracji, jeśli jednak najdzie Cię ochota, aby zjeść coś poza domem, nie zabraknie Ci na to okazji, szczególnie, że z pewnością zechcesz pojeździć po okolicy i zwiedzić sąsiednie miasteczka. Na typowe, niemieckie dania warto wybrać się na przykład do restauracji Leckerbissen Graacher Tor przy Graacher 3 w Bernkastel-Kues lub do Zum Eichamt przy Rohrgasse 2 w Zell. Jeśli natomiast najdzie Cię ochota na owoce morza lub inne potrawy śródziemnomorskie, koniecznie zajrzyj do baru Twenty Eight Tapas przy Kurfürstenstraße 61 w Bad Bertrich.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do ze Szczecina do Hahn w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty ze Szczecina do Hahn, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty ze Szczecina do Hahn mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty ze Szczecina do Hahn?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty ze Szczecina do Hahn obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Szczecin Hahn

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Hahn

Znajdź nocleg w Hahn