Menu

Typy pokoi hotelowych

Typy pokoi hotelowych

Pokoje hotelowe dzieli się ze względu na liczbę i typ łóżek.

Jedynka (single room, skrót: SGL) – pokój dla jednego gościa, z pojedynczym łóżkiem. W zależności od standardu hotelu powierzchnia mieszkalna może się wahać od 8 do14 m kw.

Podwójny dla jednej osoby (twin for sole use) - to pokój z dwoma łóżkami, przeznaczony dla jednej osoby.

Podwójny (twin room) – jest to pokój przeznaczony dla 2 osób. Cechą charakterystyczną jest to, iż znajdują się w nim dwa pojedyncze łóżka. Określenie „twin” będzie także stosowane do pokoi wieloosobowych, w których wstawiona jest większa, parzysta liczba pojedynczych łóżek.

Dwójka (double room, skrót: DBL) – jest to także pokój dwuosobowy, ale z jednym dwuosobowym łóżkiem, tzw. „małżeńskim”. W USA takie pokoje często posiadają dwa duże łóżka dwuosobowe.

Trójka (triple) - pokój dla trzech osób, zazwyczaj z trzema pojedynczymi łóżkami,

Czwórka (quad) - pokój dla czterech osób,

Pokoje typu „dormitory” - rodzaj pokoju (sali), w którym znajduje się wiele łóżek (często dwupiętrowych), wynajmowanych dla różnych gości. Takie sale występują zazwyczaj w hostelach i są o wiele tańsze niż tradycyjne pokoje.

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!