Menu

Berlin Liban - Tanie loty

Liban

 • Bejrut
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: arabski
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Funt libański (LBP)

 • Zachód słońca

  Są miejsca na świecie, gdzie plaże są znacznie przyjemniejsze. Ale w Bejrucie nie o opalanie chodzi, ale o widowiskowy zachód słońca. Codziennie zbierają się tu tłumy, by podziwiać ten niezwykły spektakl.

 • Ślub tylko w kościele

  W Libanie nie ma urzędu stanu cywilnego. Wszystkie sprawy związane ze ślubami, rozwodami, a nawet dziedziczeniem są w rękach kościoła, do którego należy wierny.

 • Kosmopolityczny Bejrut

  Nie zdziw się, widząc na ulicy kobiety w mini i hidżabie. W mieście żyją wyznawcy wielu religii, pochodzący z różnych kultur. I całkiem nieźle się dogadują. Wielu z nich mówi po arabsku, angielsku i francusku.

Co warto zobaczyć w Bejrucie?

Esencja Bliskiego Wschodu połączona z europejską swobodą. To właśnie Bejrut – miasto, w którym zjesz do syta, będziesz targować się na każdym kroku, a wieczorem spędzisz noc szalejąc na imprezie w klubie.

Bejruckie kluby nocne cieszą się sławą najlepszych na Bliskim Wschodzie. I faktycznie, trudno oprzeć się wrażeniu, że to właśnie tutaj znajduje się imprezowy pępek świata. Najpopularniejszych klubów szukaj przy ulicy Gemmayze, gdzie najchętniej bawi się lokalna młodzież.  

Pewnie nie raz słyszałeś o bakszyszu, popularnej formie napiwków w arabskich krajach. W Bejrucie spotkasz się z tym dosłownie na każdym kroku. Każdy za każdą usługę oczekuje drobnej zapłaty. Nie ma się co na to obrażać, taka kultura. Aby przy pierwszym wyjściu na ulicę nie stracić majątku, noś w kieszeniach drobne kwoty przeznaczone właśnie na bakszysz. Jeśli twój pomocnik zobaczy zwitek banknotów, może domagać się większej zapłaty. 

Jeśli masz smykałkę do negocjacji, możesz z kolei zaoszczędzić, targując się. To również ważna część tutejszej kultury. Wybierając się na bazar po pamiątki, zarezerwuj sobie więcej czasu. Skuteczne negocjacje wymagają trochę poświęcenia. Co warto kupić? Poszukaj haftowanych tkanin, przede wszystkim pięknych szali i kaftanów, misek z brązu, a jeśli masz jak zabezpieczyć naczynia w transporcie – skuś się na piękną ceramikę lub dmuchane szkło. Warte uwagi są również komplety warcaby wykładane macicą perłową.

W Bejrucie na pewno nie poczujesz głodu. Libańska kuchnia uznawana jest za jedną z najlepszych w regionie. Najpopularniejsze mięso to baranina, stosuje się tu mnóstwo warzyw i owoców. Obowiązkowo skosztuj kebbi, czyli smażonych kulek z baraniny i tłuczonej pszenicy, nadziewanych nasionami sosny. Masz ochotę na sałatkę? Najpopularniejsze to tabboulech z pomidorów, ogórka i czerwonej papryki oraz fattoush z dodatkiem charakterystycznej przyprawy – sumaku. Często zamiast sztućców do jedzenia używa się pieczywa. A co na deser? Na każdym kroku trafisz tu na budkę ze słodkościami z miodem, wodą różaną lub syropem. Nie żałuj sobie.  

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Berlina do Libanu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina do Libanu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina do Libanu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Berlina do Libanu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Berlina do Libanu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Berlinie

Popularne linie latające na trasie Berlin - Liban