Menu

Azul loty z Belem do Recife

Pokaż filtry

Recife

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Pierwsza synagoga

  Centro Cultural Judaico de Pernambuco, czyli centrum kultury żydowskiej, znajduje się w tym samym miejscu, gdzie w 1640 roku wybudowano pierwsza w Ameryce synagogę.

 • Regionalne produkty

  W każdą niedzielę po południu na Praça do Arsenal da Marinha odbywa się targ rękodzieła. Lokalne produkty można tu kupić od ponad stu rzemieślników z okolic Recife.

 • Frevo z Recife

  Tu narodziło się frevo, taniec będący połączeniem europejskich i afrykańskich tradycji. Wymaga nie lada sprawności fizycznej i umiejętności akrobatycznych.

Co warto zobaczyć w Recife?

Wspaniałe plaże z doskonałymi warunkami do nurkowania, karnawał świętowany niczym w Rio i doskonałe owoce morza – tym urzeka turystów Reecife.

Miasto portowe na północno-wschodnim wybrzeżu Brazylii, w stanie Pernambuco. W 1537 roku założyli je Portugalczycy. Najokazalsze, odrestaurowane budynki z XVII wieku znajdują się w dzielnicy Antigo. Jest tu również wieża Torre Malakoff, pierwsze w Ameryce obserwatorium astronomiczne, wybudowane w 1855 roku. Warto wejść na jej szczyt, skąd roztacza się niesamowity widok na okolicę. Zajrzyj również do Casa de Cultura de Pernambuco - dawnego miejskiego więzienia, zbudowanego w 1867 roku. Dzisiaj zamiast więźniów w każdej z cel znajduje się sklepik z lokalnymi pamiątkami.

Wieczorem wybierz się na plac Pátio de São Pedro. Jedząc kolację można podziwiać katedrę São Pedro dos Clérigos z XVIII wieku oraz Casa do Carnaval, gdzie mieści się galeria plakatów przedstawiających karnawał w Pernambuco.

W Recife znajduje się Boa Viagem, jedna z najpopularniejszy plaż w Brazylii. Jest długa i piaszczysta, a dzięki wysokim temperaturom można tu wypoczywać niemal przez cały rok. Jeśli zamiast wylegiwania się wolisz aktywnie spędzać czas, wybierz się do Maria Farinha lub Porto de Galinhas. Oba miejsca uznawane są za rewelacyjne do nurkowania.

Jeśli impreza, to najlepiej zimą. Tutejsze karnawałowe pochody nie ustępują w niczym tym z Rio de Janeiro. Najlepsza fiesta odbywa się 14 lutego. To Galo da Madrugada, czyli Poranny Kogut. Pochód wyrusza zazwyczaj o godz. 9.30, a ok. godz. 18 dociera do starej części miasta, gdzie rozpoczyna się nocna zabawa.

Najlepszej portugalskiej kuchni w Brazylii skosztujesz w restauracji Leite, która działa od 1882 roku. Serwują tu tradycyjnie przyrządzane mięsa oraz owoce morza. Brazylijczycy uwielbiają dania z grilla i rożna i świetnie je przyrządzają, o czym można przekonać się w restauracji Pobre Juan przy Avenida Republica do Libano. Z kolei całą Amerykę Łacińską na talerzu dostaniemy w Chiwake. Restauracja specjalizuje się w kuchni peruwiańskiej. A jeśli deser, to w San Paolo Gelato Gourmet, gdzie serwowane są lody we wszystkich smakach świata.

Przydatne informacje o lotniskach

Belem Recife

Popularne linie latające na trasie Belem - Recife