Menu

Ryanair loty z Krakowa

Kraków

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Obwarzanki

  Być w Krakowie i nie spróbować obwarzanków, to tak jak być w Paryżu i nie skosztować kasztanów! Podobne do precla wypieki pierwszy raz zostały wspomniane w XIV wieku, a aż do XIX wieku na ich sprzedaż trzeba było posiadać specjalne zezwolenie. Gdzie je kupić? Niemal na każdym rogu na krakowskim Starym Mieście znajdziecie stoisko z obwarzankami!

 • Puste krzesła

  Kraków przeszedł przez II wojnę światową niemal bez szwanku, ale jego przedwojenni mieszkańcy pochodzenia żydowskiego mocno ucierpieli w trakcie okupacji. Poświęcono im charakterystyczny pomnik w dawnym getcie – rozstawione po całym placu Bohaterów Getta puste krzesła. Nieopodal znajduje się fabryka Oskara Schindlera, w której jej właściciel ratował swoich żydowskich pracowników przed śmiercią. Dziś mieści się tam m.in. muzeum poświęcone wojennej historii miasta.

 • Żywa historia na Kazimierzu

  Kazimierz, czyli stara żydowska dzielnica to dowód na to, jak wielokulturowym miastem był przez wieki Kraków. Żydzi przez wieku stanowili nieodłączny element jego krajobrazu kulturowego. Dziś te tradycje nadal są kultywowane. Możemy tu znaleźć restauracje serwujące koszerne potrawy, zobaczymy stare synagogi i posłuchamy klezmerskiej muzyki (sprawdźcie Festiwal Kultury Żydowskiej i Szalom na Szerokiej!).

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Dawna stolica to drugie największe miasto w Polsce i cel niezliczonych rzesz turystów, pragnących poczuć atmosferę miejsca, w którym mówią kamienie. Oto Kraków! Miasto królów, poetów i obwarzanków.

Krakowskiego Starego Miasta nie trzeba reklamować – to od dawna cel dla turystów z całego świata. Rynek z Sukiennicami, Kościołem Mariackim i starymi kamienicami oraz Zamek Królewski na Wawelu to nieco opatrzone, ale nadal obowiązkowe pozycje do zobaczenia. Kraków daje jednak znacznie więcej niż te pocztówkowe klimaty. Muzeum Narodowe w Krakowie – rozproszone po kilku gmachach w centrum miasta posiada prawdopodobnie najlepszą kolekcję malarstwa w kraju i stale organizuje ciekawe wystawy. Wielbiciele sztuki współczesnej powinni wybrać się na Zabłocie, gdzie w części historycznej fabryki Oskara Schindlera mieści się Muzeum Sztuki Współczesnej, a przy okazji obejrzeć ekspozycję poświęconą losom miasta w czasie II wojny światowej. Położona na wschód od centrum miasta Nowa Huta to z kolei przykład kompleksowego założenia socrealistycznego – wybudowanego w latach komunizmu imponującego osiedla robotniczego dla pobliskiej huty.

W Krakowie znajdują się także dwa punkty widokowe, które pozwalają nam nacieszyć się panoramą miasta - położony w kompleksie dawnych austriackich fortyfikacji Kopiec Kościuszki oraz niemal bliźniaczy Kopiec Piłsudskiego. Niedaleko tego drugiego znajduje się piękny barokowy klasztor kamedułów na Bielanach (przez większą część roku zwiedzać mogą go jedynie mężczyźni!).

Przydatne informacje o lotniskach w Krakowie

Popularne linie latające z Krakowa

Latanie w Polsce jest coraz bardziej popularne. Z tego względu bilety lotnicze do Krakowa Ryanair są nie tylko w atrakcyjnej cenie, ale także kierują podróżników do wielu różnych krajów, atrakcyjnych pod wieloma względami, z czego bez wątpienia warto korzystać. Komfortowa podróż zagranicę to początek przygody, o wiele bardziej wygodnej niż w przypadku podróżowania samochodem. Dzięki tanim lotom do Krakowa Ryanair, możesz wsiąść wraz z rodziną i polecieć do miejsc oddalonych o setki tysięcy kilometrów, spędzając tę trasę na bardzo przyjemnych aktywnościach, siedząc w wygodnym samolocie. To dobry sposób dla wszystkich, którzy nie czują się na siłach, by przemierzać kolejne kilometry innymi metodami komunikacyjnymi na polskich i obcych drogach. Loty z Krakowa do Londynu Ryanair dają właśnie taką możliwość dla wszystkich.