Menu

Wizz Air loty z Larnaki do Bukaresztu

Bukareszt

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rumuński
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Lej (RON)

 • Jedzenie

  Kuchnia bukareszteńska pełna jest przysmaków, więc ze stolicy Rumunii z pewnością wyjedziesz z dodatkowymi kilogramami! Koniecznie spróbuj grillowanego mięsa mielonego z musztardą w bułce w La Cocoşatu, polenty z serem i jajkiem w Casa Doina i holopchi, czyli gęsiego mięsa w liściach winorośli w Hanu' Berarilor.

 • Miasto pełne życia

  Bukareszt obfituje w kawiarnie i gwarne hipsterskie lokale. Jeśli szukasz miejsc na świeżym powietrzu, zajrzyj do Grădina Eden i Grădina Verona – pełne zieleni sprawią, że poczujesz się jak w miejskiej oazie.

 • Zabawa przez cały rok

  Bez względu na plany, zdecydowanie musisz odwiedzić Termy! Położone na obrzeżach miasta są jednym z największych centrów relaksacyjnych i odnowy biologicznej w Europie. Skorzystaj z plaż, saun, basenów z gorącą wodą, ze zjeżdżalni i barów wodnych!

Co warto zobaczyć w Bukareszcie?

Bukareszt to miasto, które łączy w sobie zarówno architekturę z czasów komunistycznych, jak i z I połowy XX wieku, z czasów rumuńskiego złotego wieku. W ciągu ostatnich 25 lat Bukareszt zyskał także nowoczesny zachodni sznyt, dzięki czemu jest tętniącym nocnym życiem miastem zabawy i nowoczesnych atrakcji.

Spośród licznych zabytków miasta wyróżniają się:
1. Dom Ludowy, obecnie znany jako Pałac Parlamentu, ma prawie 3 km długości, 86 m wysokości i sięga 92 m w głąb ziemi. Jest to drugi co do wielkości, najdroższy i najcięższy cywilny budynek administracyjny na świecie. Widoczny jest również z kosmosu!
2. Centrum Starego Miasta - zróżnicowany obszar, w którym można znaleźć bary, restauracje, kluby nocne, butiki, a także teatry i kościoły.
3. Muzeum Wsi – to idealne miejsce, by zapomnieć na kilka godzin o zgiełku miasta. Niezwykle ciche i zielone muzeum na świeżym powietrzu to ponad 300 domów wiejskich, wśród których znajdziemy także budynki kilkusetletnie! Domy zostały przeniesione do skansenu z rumuńskich wsi, a oryginalne wnętrza starannie odtworzone. Ponadto można jodwiedzić niedaleki park Herăstrău, gdzie wypożyczymy rower, weźmiemy udział w festiwalach i wydarzeniach lub po prostu zorganizujemy piknik w pobliżu jeziora.

Przydatne informacje o lotniskach

Larnaka Bukareszt

Popularne linie latające na trasie Larnaka - Bukareszt