Menu

Wizz Air loty z Katowic do Katanii

Pokaż filtry

Katania

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • La Fontana dell’Elefante

  Symbolem miasta jest rzeźba „u Liotru”. Powstała w XVIII wieku, znajduje się na Piazza Duomo i przedstawia słonia, zwierzę pełniące istotną rolę w historii miasta, szczególnie jej wojskowej części.

 • Via Etnea

  Główna ulica miasta prowadzi od starego portu, aż do stóp wulkanu Etna. Wybrukowano ją kawałkami lawy, a w dolnym odcinku jest zamknięta dla ruchu samochodowego. Znajduje się tam wiele sklepów i restauracji.

 • Targi miejskie

  W Katanii wybierz się na targ rybny (Piazza Alonzo di Benedetto), gdzie od samego rana rybacy sprzedają swoje łowy. Inny targ warty odwiedzenia to Fiera di Catania (Piazza Carlo Alberto).

Co ciekawego zobaczyć w Katani?

Katania - jedno z największych włoskich miast, drugie pod względem wielkości na Sycylii, położone na wschodnim wybrzeżu wyspy, przy morzu Jońskim. Było wielokrotnie niszczone przez trzęsienia ziemi oraz wybuchy wulkanu Etna, u którego stóp zostało założone. W swojej historii miasto odbudowywane było siedmiokrotnie. Elementem wyróżniającym barokową architekturę Katanii jest czarny kamień wulkaniczny.

Katania jest bardzo dobrze skomunikowana. Ma port morski, znajduje się przy węźle sycylijskiej autostrady, obok miasta działa także lotnisko. Aeroporto di Catania-Fontanarossa jest najpopularniejszym lotniskiem na Sycylii, w 2016 roku obsłużyło prawie osiem milionów pasażerów. Znajduje się o cztery kilometry na południowy zachód od Katanii. Trasę można pokonać autobusem, który kursuje co pół godziny.

Kuchnię miasta charakteryzują silne wpływy sycylijskie. Jednym z charakterystycznych dań Katanii jest Pasta alla Norma, makaron typu penne z sosem pomidorowym, plastrami bakłażana i słoną ricottą. Popularnym deserem jest granita, jest ona czymś podobnym do sorbetu, ma jednak lżejszą konsystencję. Wśród owoców typowych dla regionu wymienić można natomiast czerwone pomarańcze.

W mieście znajdziesz wiele restauracji popularnych wśród turystów i mieszkańców miasta. Na typowo włoskie, słodkie śniadanie możesz wybrać się na przykład do Pasticceria Savia przy Via Etnea, 300/302/304. Corte dei Biscari przy Via Porticello 5 jest miejscem, w którym zgodnie z rekomendacjami, warto wybrać się na rybę. Jeśli masz ochotę na kuchnię śródziemnomorską i owoce morza, wypróbuj Hosteria del Panda przy Viale della Liberta' 129. Jeśli natomiast przejadłeś się pizzą i makaronami, polecamy Ci wizytę w Feelin' Good przy Via Carlo Felice Gambino 17, gdzie, oprócz kuchni włoskiej, spróbujesz także świetnych burgerów.

Przydatne informacje o lotniskach

Katowice Katania

Popularne linie latające na trasie Katowice - Katania