Menu

Aegean loty z Warszawy do Heraklionu

Pokaż filtry

Heraklion

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: grecki
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Wskakuj na skuter

  Heraklion, jak przystało na starożytne miasto, pełen jest wąskich, krętych uliczek. Aby uniknąć stania w korkach i problemów z parkowaniem, wynajmij skuter i przemieszczaj się jak Kreteńczyk.

 • Zgub się

  Nie ma lepszego sposobu, by poczuć klimat Heraklionu, niż wyrzucenie mapy i wejście w gąszcz uliczek starego miasta. Nie bój się zgubić w mieście, dzięki temu odkryjesz nowe, ciekawe miejsca.

 • Zamów wycieczkę

  Kilka firm w Heraklionie specjalizuje się w organizowaniu wycieczek na zamówienie. Zobaczysz to, co interesuje Cię najbardziej - zabytki, przyrodę czy lokalne tradycje i kulturę.

Co warto zobaczyć w Heraklionie?

Starożytne miasto na Krecie, wzniesione w cieniu pałacu w Knossos w 824 roku przez Saracenów, którzy z portu pozwalali korzystać piratom napadającym na statki płynące z Bizancjum. W odwecie 150 lat później Bizantyjczycy zdobyli miasto, splądrowali je i przejęli władzę. Później historia Heraklionu była nie mniej zawiła. Rządzili tu Wenecjanie, Turcy, aż wreszcie nastało greckie panowanie. Wszystkie dzieje miasta są doskonale zapisane w jego architekturze.

Plaża w granicach miasta właściwie nie istnieje, wzdłuż wybrzeża ciągnie się ulica z deptakiem. Jednak na wschód, tuż za stadionem Pankritio, rozciąga się długa, piaszczysta plaża, gdzie można nie tylko kąpać się w promieniach słonecznych, ale również uprawiać różne sporty wodne - windsurfing, kitesurfing, jazdę na nartach wodnych czy motorówką. Z kolei doskonałe warunki do nurkowania oraz wypożyczalnie sprzętu znajdziesz w Agia Pelagia, 25 km na wschód od Heraklionu.

Jakie pamiątki przywieźć z Heraklionu? Najcenniejsze są lokalne produkty i wyroby - oliwki czy oliwa z tutejszych gajów nie mają sobie równych. Ouzo sprzedawane jest w butelkach różnej wielkości. Nie sposób oprzeć się również lokalnym słodyczom. Wszystko kupisz na handlowych ulicach - Odos Dedalou oraz Odos 1866.

Grecja słynie z doskonałej kuchni i wyjątkowej kultury jedzenia. Gospodarze za punkt honoru upatrują sobie odpowiednie przyjęcie gości. Ma być smacznie, czyli jak u mamy. W restauracjach, barach czy tawernach porcje są ogromne, a alkohol nalewa się bez miarek. Na pyszny, lokalny obiad, wybierz się do Peskesi przy ulicy Kapetan Haralampi lub do Amalias Kitchen, która znajduje się przy Arkoleontos. Tu szczególnie polecamy owoce morza i grillowane potrawy.

Nie chcesz tracić nocy na sen? Słusznie, stare miasto po zmroku tętni życiem. Doskonałe drinki dostaniesz w DrinkEasy przy ulicy Sapoutie, w pobliżu Muzeum Archeologicznego. Masz ochotę na koncert lokalnego zespołu? Zajrzyj do baru Jailhouse przy 19a Agiostefaniton. A jeśli wolisz podyskutować, wybierz stolik w Guernica przy Andreou Crete.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Heraklion

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Heraklion