Menu

Bilety do Chicago: Promocje, okazje. Kiedy rezerwować tanio?

Bilety do Chicago: Promocje, okazje. Kiedy rezerwować tanio?

Podróż z Polski do Chicago może kosztować do 2,5 tys. zł w obie strony. Jeśli jednak dobrze poszukać i zarezerwować w odpowiednim momencie, za lot do Chicago zapłacimy znacznie mniej. Sprawdziliśmy, jak zarezerwować tani lot do Chicago.

Tanie loty do Chicago. Kiedy rezerwować?

Przeanalizowaliśmy ceny biletów z Polski do Chicago w zeszłym roku. Średnio jeden bilet kosztował 2885 zł. Jednak cena polowy z nich nie przekraczała 2420 zł. Należy jednak pamiętać, ze część pasażerów wybiera różne udogodnienia w czasie lotu, stąd wyższa średnia cena. Najtańszy bilet, jaki kupił podróżny w eSky z Polski do Chicago kosztował tylko 13 zł w dwie strony! To oczywiście pojedynczy przypadek, ale obserwowanie okazji daje szansę na tak tanie bilety.

Polacy najchętniej latają do Chicago w czerwcu i sierpniu. Kolejne popularne miesiące to maj i lipiec, następnie wrzesień. Inaczej, niż w przypadku innych amerykańskich kierunków, chicagowskie lotnisko nie przeżywa oblężenia Polaków w okresie świąteczno-noworocznym. Ruch jest związany raczej z wakacjami niż rodzinnymi spotkaniami przy wigilijnym stole.

Ma to przełożenie na ceny biletów. Najwięcej za lot zapłacimy, jeśli chcemy podróżować w lipcu. Najtańsza będzie podróż w  grudniu lub kwietniu. Ceny biletów na pozostałe miesiące są do siebie zbliżone. Ważne jest również, kiedy rezerwujemy bilet.

Najtańsze loty na przyszłe miesiące znajdziemy, jeśli rezerwować będziemy w sierpniu. Wtedy jest największa szansa na bilety w przedziale cenowym 1500-2000 zł. Natomiast w przypadku podróży LOT-em ważną zmienną dla ceny biletu jest wyprzedzenie, z jakim rezerwujemy. Najlepiej zrobić to na 3 miesiące przed podróżą lub nawet wcześniej.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!