Menu

Bilet do Dubaju. Kiedy najtaniej można zarezerwować?

Bilet do Dubaju. Kiedy najtaniej można zarezerwować?

Dubaj odwiedzany jest przez Polaków najchętniej od października do grudnia. Druga, ale mniejsza fala podróżnych, jest zauważalna w lutym oraz wiosną – w kwietniu i maju. Kiedy najlepiej rezerwować bilet do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, by najmniej zapłacić? Sprawdziliśmy, jak zmieniają się ceny biletów do Dubaju w ciągu roku.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich mamy do wyboru cztery porty lotnicze. Dwa znajdują się w Dubaju - Dubai World Central (DXC) oraz zaledwie 5 km od serca miasta port lotniczy Dubaj (DXB). Trzeci, port Abu Zabi (AUH), położony jest w stolicy kraju, ok. 150 km na południe od Dubaju. Czwarty, Ras al-Chajma (RKT), znajduje się wpobliżu miasta o tej samej nazwie, oddalony jest ok. 120 km od Dubaju. 

Średnio bilet z Polski do ZEA i z powrotem kosztował w poprzednim roku 2321 zł. Przy odrobinie cierpliwości i dobrym planowaniu można jednak upolować bilety lotnicze do Dubaju lub Abu Zabi poniżej 2000 zł. Najtańsze bilety na tych trasach w zeszłym roku kosztowały niecałe 1400 zł. W tym roku bywają nawet poniżej 1000 zł. Takie ceny jednak nie zdarzają się często, a przeważnie są to pojedyncze bilety.

Jak polecieć do Dubaju za mniej niż 2000 zł?

Ważne jest wyprzedzenie, z jakim kupujemy bilet. Najtańsze bilety na jesień lub wiosnę można następnego roku można kupić od marca do maja. Jeśli jednak nie zostało nam tak dużo czasu, najlepiej celować w kupno ok. 2,5 miesiąca przed planowanym lotem. W przypadku podróży do ZEA największy wpływ na cenę ma nie sam termin podróży, ale właśnie wyprzedzenie, z jakim rezerwujemy bilet.

Lecąc do Dubaju należy przygotować się na przesiadkę na jednym z europejskich lotnisk. Jeśli chcesz podróżować najtaniej, jak to możliwe, wybierz połaczenie z lotniska w innym kraju. Wiele samolotów do ZEA lata z Pragi w cenie niewiele wyższej niż 1000 zł. Dobierz do tego odpowiednie połączenie z Twojego lotniska do Pragi, a sporo zaoszczędzisz. Jeśli pomiędzy samolotami będziesz mieć przynajmniej kilka godzin przerwy, możesz dodatkowo zwiedzić miasto, w którym się przesiadasz.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!