Menu

Doncaster loty - Tanie loty do Doncaster

Pokaż filtry

Doncaster

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Funt szterling (GBP)

 • Donny

  Nazwa Doncaster wydaje Ci się zbyt długa i mało przyjazna? Podobnie pomyśleli mieszkańcy tego miasta. Od dziesięcioleci Doncaster nazywane jest przez tutejszych pieszczotliwie “Donny”.

 • Chodź na wrzosowiska

  Yorkshire nazywany jest najpiękniejszym regionem Anglii. Nie bez przyczyny - wybierz się na wędrówkę po pobliskich lasach i wrzosowiskach, a sam się przekonasz.

 • Farma dla malucha

  Jeśli podróżujesz z dzieckiem, koniecznie zajrzyj na farmę Maize Maze na wschód od Doncaster. Żyją tam młode owieczki, kozy oraz kaczki, które można pogłaskać, a nawet samodzielnie karmić.

Połączenia lotnicze z Polski do Doncaster – dlaczego warto?

Angielskie hrabstwo South Yorkshire, dzięki tanim lotom z Polski do Doncaster, może być doskonałym kierunkiem na weekendową wycieczkę. Chociaż region słynie głównie z tradycji przetwórstwa stali i wydobycia węgla, znaleźć można tu również nieskalaną naturę. Miłośnicy przyrody zachwycą się z pewnością najstarszym w Wielkiej Brytanii parkiem narodowym Peak District czy lasem Sherwood znanym z powieści o Robin Hoodzie. Wśród innych atrakcji turystycznych wymienić można m.in. stare miasto i XV-wieczną katedrę w Sheffield.

Z tanich biletów do i z Doncaster z pewnością skorzystają także osoby, które planują odwiedzić rodzinę czy znajomych, którzy osiedlili się w tej części Anglii, a także polscy emigranci, którzy tłumnie wracają do kraju na przykład na święta Bożego Narodzenia. Loty do Doncaster w okazyjnej cenie są również gratką dla miłośników wyprzedaży, ponieważ tutejsze sezonowe obniżki cen zdecydowanie przebijają te, które znamy z własnego podwórka.

Z których polskich lotnisk poleci się do Doncaster?

Bezpośrednie loty do Doncaster odbywają się regularnie z pięciu polskich lotnisk. Na pokład samolotu lecącego bez przesiadek na lotnisko Doncaster-Sheffield (DSA) wsiąść można w portach lotniczych takich jak: Wrocław-Strachowice (WRO), Gdańsk-Rębiechowo (GDN), Katowice-Pyrzowice (KTW), Poznań-Ławica (POZ) oraz Warszawa-Okęcie (WAW).

Na niebezpośrednie loty do Doncaster liczyć mogą pasażerowie rozpoczynający podróż lotniczą na siedmiu innych lotniskach w różnych częściach kraju. Z jedną lub dwoma przesiadkami można polecieć do Anglii z portów lotniczych: Kraków-Pyrzowice (KRK), Rzeszów-Jasionka (RZE), Lublin-Świdnik (LUZ), Bydgoszcz-Szwederowo (BZG), Szczecin-Goleniów (SZZ) i Zielona Góra-Babimost (IEG) oraz Łódź-Lublinek (LCJ). W przypadku lotów kombinowanych do Doncaster przesiadka odbywa się na jednym z dużych europejskich lotnisk, np. w Warszawie, w Amsterdamie czy w Londynie.

Jakie lotniska są w Doncaster?

Ruch lotniczy w regionie South Yorkshire obsługiwany jest przez port lotniczy Doncaster Sheffield im. Robin Hooda. Lotnisko to położone jest około 10 kilometrów od centrum Doncaster oraz około 30 kilometrów od śródmieścia największego miasta w okolicy, czyli Sheffield. Doncaster-Sheffield Airport jest stosunkowo młodym portem lotniczym, gdyż dla pasażerów otwarto go dopiero w 2005 roku. Obecnie obsługuje samoloty i podróżnych korzystających z dziewięciu linii lotniczych kursujących regularnie z Doncaster do około 40 miast europejskich.

Lotnisko Doncaster jest dobrze skomunikowane z regionem, a zwłaszcza ze śródmieściem Doncaster. Podróżni mogą skorzystać z autobusów miejskich kursujących między innymi do Doncaster, np. do centrum lub oddalonej o około 12 kilometrów od lotniska stacji kolejowej Doncaster Rail Station. Dostępne są także autobusy lotniskowe, czyli Airport Arrow, oraz taksówki Flight Taxis. Działają tu również wypożyczalnie samochodów.

Jakie linie latają z Polski do Doncaster?

Loty z Polski do Doncaster bez przesiadek obsługiwane są przez niskobudżetowego przewoźnika lotniczego, czyli linię lotniczą Wizzair. Jej samoloty regularnie kursują na trasach do Doncaster z takich polskich lotnisk jak: Warszawa-Okęcie (WAW), Wrocław-Strachowice (WRO), Gdańsk-Rębiechowo (GDN), Katowice-Pyrzowice (KTW) i Poznań-Ławica (POZ).

Niebezpośrednie loty do Doncaster obsługują zarówno tanie linie lotnicze takie jak Wizzair czy Flybe, jak również tradycyjne linie lotnicze jak: Polskie Linie Lotnicze LOT, Lufthansa, KLM. W przypadku lotów do Doncaster z co najmniej jedną przesiadką trzeba liczyć się nie tylko z wydłużeniem czasu podróży, ale także ze znacznym wzrostem ceny biletu lotniczego do Doncaster.

Ile kosztuje bilet lotniczy do Doncaster?

Najtańsze bilety na lot do Doncaster można kupić na loty bezpośrednie taniej linii lotniczej Wizzair. W takim przypadku, rezerwując lot z dużym wyprzedzeniem i na termin wiosenny lub jesienny, cena biletu lotniczego do Doncaster może wynosić nawet niespełna 60 zł za osobę w jedną stronę. Przeważnie jednak koszt lotu oscyluje w granicach 120-180 złotych za osobę w jedną stronę. Planując podróż, warto pamiętać, że w grudniu, gdy większość osób planuje powrót do Polski na święta Bożego Narodzenia, ceny podróży lotniczej do Doncaster są znacznie wyższe.

Bilet lotniczy do i z Doncaster z przesiadkami jest zdecydowanie droższy niż przy wyborze połączenia bezpośredniego. Za miejscówkę w samolocie lecącym z Polski do angielskiego hrabstwa South Yorkshire w takim przypadku zapłacić trzeba od około 1200 do nawet ponad 3000 złotych za osobę w jedną stronę. Cena ta wynika między innymi z faktu, że lotnicze połączenia kombinowane do Doncaster w większości przypadków realizowane są przez drogie tradycyjne linie lotnicze, a także, że niejednokrotnie przewidują one podróżowanie nawet trzema różnymi samolotami.

Kiedy bilety lotnicze do Doncaster są najtańsze?

Bilet do Doncaster najtańsze są poza sezonem letnim, a także przed masowymi grudniowymi podróżami lotniczymi z Anglii do Polski na święta Bożego Narodzenia. Najbardziej korzystne cenowo loty do Doncaster można kupić na terminy wiosenne, czyli w kwietniu oraz w maju, a także jesienne, to jest we wrześniu, październiku i listopadzie. Wiosna i jesień jest dobrym wyborem na podróż do Anglii nie tylko ze względów ekonomicznych (promocje linii lotniczych i tańsze miejsca noclegowe), ale także praktycznych. To właśnie wtedy w Wielkiej Brytanii panuje stosunkowo najlepsza pogoda do zwiedzania.

Najdroższe bilety na lot do Doncaster linie lotnicze oferują na przełomie stycznia i grudnia. Ceny biletu lotniczego do i z Anglii wzrastają wtedy drastycznie, ponieważ przewoźnicy zdają sobie sprawę z tego, że niezależnie od ceny w tym świątecznym terminie znajdzie się kupiec na drogie miejscówki na pokładzie samolotu do i z Polski. Bilety lotnicze do Doncaster w cenie wyższej niż średnio w ciągu roku pojawiają się w systemach sprzedaży przewoźników również na terminy w środku lata, czyli w lipcu i sierpniu, gdy w Anglii panują najlepsze warunki atmosferyczne.

Jak obniżyć cenę lotu do Doncaster?

Niezwykle efektywną metodą jest także korzystanie z internetowych porównywarek cen biletów lotniczych. W wyszukiwarce tanich lotów, np. eSky, wystarczy określić podstawowe wytyczne, to znaczy: miejsce wylotu i przylotu, termin podróży, liczbę pasażerów. Po kilkunastu sekundach i przeanalizowaniu danych ze wszystkich baz linii lotniczych kursujących na trasie z Polski do Doncaster, uzyskuje się listę wyników posegregowaną od najtańszego do najdroższego połączenia. Co więcej, korzystając z zakładki „najtańsze loty +/- 3 dni”, można sprawdzić, czy podczas trzech dni przed naszym planowanym wylotem oraz trzech tuż po nim koszt lotu do Doncaster nie jest jeszcze niższy.

Sposobem na obniżenie ceny lotu do Doncaster może być także kupno biletu z dużym wyprzedzeniem czasowym. Bilety, które rezerwowane są co najmniej 8-12 tygodni przed planowanym wylotem, zazwyczaj są tańsze o co najmniej 10-15 procent, a czasami nawet więcej. Ważne jest także, w jaki dzień tygodnia dokona się zakupu. Linie lotnicze nieco podnoszą ceny w weekendy, czyli w sobotę i niedzielę, ale także w piątek oraz w poniedziałek. Chcąc zaoszczędzić na locie do Doncaster, warto więc pamiętać, by poszukiwania najtańszego biletu zaplanować na wtorek, środę lub czwartek – najlepiej w godzinach pracy, to jest od 8 do 14-15.

Osoby, które nie rozstają się ze smartfonem i polują na atrakcyjne promocje na loty do Doncaster, powinny zainstalować w swoim telefonie aplikacje mobilne ułatwiające poszukiwania i rezerwację lotów. Mobilna wyszukiwarka tanich lotów eSky pozwala łatwo, szybko i intuicyjnie dokonać zakupu biletu lotniczego bez konieczności korzystania z komputera

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Doncaster w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Doncaster, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Doncaster mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Doncaster?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Doncaster obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Doncaster

Popularne linie latające do Doncaster

Wielka Brytania to ciągle jeden z najczęściej wybieranych kierunków podróży Polaków. Angielskie miasta przyciągają nie tylko osoby poszukujące pracy, ale i tych, którzy po prostu chcą zwiedzić okolice. Loty do Doncaster to jedna z możliwości, którą proponują nam przewoźnicy organizujący rejsy do Wielkiej Brytanii. Doncaster to spokojne miasto, oferujące turystom nie tylko zwiedzanie zabytków czy toru wyścigów konnych, ale i dające możliwość odpoczynku na łonie np. rezerwatu przyrody. Całkowite przeciwieństwo tętniącego życiem o każdej porze dnia i nocy Londynu. Tanie loty do Doncaster to także częsty wybór osób pracujących na co dzień w Wielkiej Brytanii. Bilety lotnicze do Doncaster można nabyć już za kilkadziesiąt złotych, co z pewnością stanowi bardzo atrakcyjną ofertę, a liczne i regularnie realizowane połączenia lotnicze to gwarancja, że z łatwością zaplanujemy swoją podróż.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Doncaster

Znajdź nocleg w Doncaster