Menu

Wizz Air loty z Koszyc do Doncaster

Doncaster

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Funt szterling (GBP)

 • Donny

  Nazwa Doncaster wydaje Ci się zbyt długa i mało przyjazna? Podobnie pomyśleli mieszkańcy tego miasta. Od dziesięcioleci Doncaster nazywane jest przez tutejszych pieszczotliwie “Donny”.

 • Chodź na wrzosowiska

  Yorkshire nazywany jest najpiękniejszym regionem Anglii. Nie bez przyczyny - wybierz się na wędrówkę po pobliskich lasach i wrzosowiskach, a sam się przekonasz.

 • Farma dla malucha

  Jeśli podróżujesz z dzieckiem, koniecznie zajrzyj na farmę Maize Maze na wschód od Doncaster. Żyją tam młode owieczki, kozy oraz kaczki, które można pogłaskać, a nawet samodzielnie karmić.

Co ciekawego zobaczyć w Doncaster?

Miasto pamiętające czasy rzymskiej świetności, położone jest w centralnej części Wielkiej Brytanii, na wzniesieniu w dolinie Don. Ponieważ na rzece Don kończył się teren wpływów Imperium Rzymskiego, w I wieku n.e. Rzymianie założyli tu fort. Doncaster prawa miejskie nadał w 1194 roku król Ryszard I.

Stąd pochodzi najbardziej znany na świecie facet w rajtuzach - Robin Hood. W balladzie z ok. 1500 roku pojawia się informacja, że bohater biednych ludzi mieszkał w Barnsdales, dzisiejszej dzielnicy na północy Doncaster. Natomiast z odległego o blisko 50 mil Nottingham pochodził szeryf, Robert de Rainault.

W XVI wieku Doncaster słynęło z handlu dyliżansami. Nic więc dziwnego, że w mieście szybko powstało wiele stadnin. To z kolei przyczyniło się do wzrostu popularności konnych wyścigów. Do dzisiaj miasto znane jest z tego sportu - od 1776 roku odbywa się tu St Leger Stakes, najstarsza tego typu impreza na świecie. Towarzyszy jej 10-dniowy festiwal, podczas którego celebrowane są historia i kultura Doncaster.

Jeśli lubisz zwiedzać, w Doncaster nie będziesz się nudzić. W normańskiej katedrze Doncaster Minster z XII wieku znajduje się kawałek muru z rzymskich czasów. Pamiątki po Rzymianach znajdziesz również w Doncaster Museum - są tam m.in. monety, ołtarz i żołnierska tarcza. Interesują Cię zamki? Doncaster ma ich aż dwa - Tickhill Castle, dzisiaj będący prywatną rezydencją oraz Conisbrough Castle, z wieżą, z której roztacza się niesamowity widok na okolicę.

Jeśli chcesz czerpać z Anglii, co najlepsze, koniecznie wybierz się na targ rybny przy High Street. Mieszkańcy miasta zaopatrują się tu przede wszystkim w świeże ryby, ale dostaniesz tu również wędzone i smażone ryby, gotowe do jedzenia, oczywiście z frytkami. A gdy naprawdę zgłodniejesz, na obiad koniecznie idź do King William Inn w osadzie Scaftworth. Serwowane tam pieczenie przywodzą na myśl przydrożne karczmy z czasów Robin Hooda.

Przydatne informacje o lotniskach

Koszyce Doncaster

Popularne linie latające na trasie Koszyce - Doncaster