Menu

Gdzie lecieć na wakacje z dzieckiem?

Gdzie lecieć na wakacje z dzieckiem?

Pierwsza podróż samolotem to dla każdego dziecka ogromne przeżycie, a dla rodziców  sporo wątpliwości i obaw. Gdzie lecieć z dzieckiem na wakacje, aby podróż była czystą przyjemnością i wspaniałym wspomnieniem?

Sprawdziliśmy, gdzie najczęściej latają polskie dzieci. Okazuje się, że najpopularniejsza trasa od lat jest ta sama - pomiędzy Polską a Wielką Brytanią, przy czym spora część małych podróżnych mieszka na Wyspach na stałe.

Gdzie lecieć na wakacje z dzieckiem?

Kilkugodzinna podróż samolotem to nie lada wyzwanie nawet dla bardzo spokojnego malucha (Sprawdź: Czym zająć dziecko w samolocie?). Dlatego rodzice decydują się głównie na podróże po Europie, co doskonale widać na mapie. Niewiele ponad 5% dzieci podróżuje poza Europą, głównie do USA, Kanady, Tajlandii, na Cypr. 

W samej Europie prawie połowa dzieci lata na trasie Polska-Wielka Brytania lub lata tylko w granicach Polski. To coraz popularniejsza forma transportu po kraju - krótki czas lotu pozwala dziecku oswoić się z podróżami lotniczymi, a sam lot jest przyjemniejszy, a często tańszy niż podróż samochodem czy pociągiem. (Sprawdź: Jak kupić lot dla dziecka?)

Poza tymi dwoma krajami rodzice najchętniej zabierają dzieci do Włoch, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Norwegii. Są to zarówno loty wakacyjne, jak i spotkania z rodziną.

To oczywiście nie wszystkie kraje na naszym kontynencie, do których dzieci i młodzież latają. Poniżej 1% młodych podróżnych lata m.in. do Bułgarii, Szwajcarii, Danii, Rumunii, Turcji, Chorwacji, na Maltę, Ukrainę, do Austrii.

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!