Menu

Jedzenie dla dziecka w samolocie: Jak przewozić?

Jedzenie dla dziecka w samolocie: Jak przewozić?

W bagażu podręcznym możesz przewozić zarówno jedzenie dla siebie, jak i dla dziecka. Ograniczeniem jest tylko wielkość bagażu podręcznego, jaki możesz zabrać na pokład. Mleko dla dziecka w samolocie podlega osobnym zasadom.

Jedzenie dla dziecka w samolocie

Ważne, by produkty były dobrze opakowane i łatwe do jedzenia małymi kęsami. Najlepiej sprawdzą się ulubione przekąski dziecka, np. małe kolorowe kanapki. Kilkulatkowi radość sprawią cukierki do ssania czy lizaki. Pomogą mu również łagodniej znieść zmiany ciśnienia w kabinie, jeśli podasz mu je przy starcie i lądowaniu. Unikaj czekoladek, dżemów i innych pokarmów, którymi dziecko może się ubrudzić. Zaoszczędzisz sobie problemu.

Mleko dla dziecka w samolocie

Przepisy związane z przewozem płynów nie dotyczą pokarmu dla niemowląt. Czytaj więcej na temat mleka dla dzieci w bagażu podręcznym.

Pamiętaj!
Część krajów zabrania wwozu różnych typów żywności, np. owoców, warzyw, wędlin, serów. Sprawdź przepisy celne kraju, do którego podróżujesz.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!