Menu

Tanie loty z Katowic do Kolonii

Pokaż filtry

Kolonia

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Tolerancyjne miasto

  W Kolonii odbywa się największe w Niemczech, a równocześnie jedno z największych na świecie, święto obchodzone przez społeczność LGBT - Christopher Street Day.

 • Dom wody kolońskiej

  Produkcję tej wyjątkowej wody toaletowej rozpoczęto w XVIII wieku. Specjalna receptura do dziś pozostaje tajemnicą, a jej produkcją wciąż zajmuje się rodzina autora oryginalnej formuły.

 • Rekord w liczbie pubów

  W Kolonii znajduje się około 3000 pubów. Zajmuje ona zatem pierwsze miejsce w Niemczech pod względem liczby pubów przypadających na jednego mieszkańca.

Co warto zobaczyć w Kolonii?

Kolonia jest czwartym pod względem liczby ludności miastem w Niemczech oraz centrum kulturalnym i gospodarczym Nadrenii. Jest jednym z najstarszych miast niemieckich, została założona około 50 roku n.e. przez cesarzową Agrypinę, pełniła ważną rolę w Imperium Rzymskim. Przez 20 lat, na przełomie XVIII i XIX wieku, znajdowała się w granicach Francji.

W 1815 przyłączono ją do Prus, wtedy też, podczas rewolucji przemysłowej, stała się ważnym ośrodkiem transportowym i przemysłowym. Kolonia bardzo ucierpiała podczas II wojny światowej, szacuje się, że została zbombardowana około 260 razy. Odbudowa miasta trwała do końca XX wieku, w tym czasie znacznie wzrosła także liczba ludności. W mieście znajduje się jeden z ważniejszych konsulatów generalnych Polski.

Jej sportową wizytówką jest klub piłkarski FC Köln, który swoje mecze rozgrywa na stadionie Rhein Energie, mieszczącym do 50 tysięcy widzów. Charakterystyczną atmosferę miasta zapewniają małe, przytulne knajpki oraz liczne browary, rozlokowane wokół rynku. Najbardziej znanym regionalnym piwem jest Kölsch. Bardzo miłym zaskoczeniem są obowiązujące tu ceny - stosunkowo niskie, jak na tak duże miasto.

W Kolonii każdego roku organizowany jest karnawał, a mieszkańcy okres, w którym się odbywa, nazywają piątą porą roku. Kolorowe kostiumy, muzyka, barwne parady doskonale oddają uosobienie mieszkańców tego rejonu. Obchody święta co roku przyciągają nie tylko mieszkańców, lecz także tłumy turystów. Zabawa kończy się w nocy przed Środą Popielcową spaleniem kukły Nubbela, co ma symbolizować oczyszczenie uczestników karnawału z grzechów.

Miłośnicy sztuki z pewnością powinni zdecydować się na wizytę w Muzeum Ludwig, w którym podziwiać można dzieła mistrzów, takich jak Pablo Picasso czy Andy Warhol. Warto także udać się do kolońskiego muzeum czekolady. Spragnieni pięknych widoków powinni wspiąć się na szczyt wieżowca „Köln-Triangle”, skąd podziwiać można panoramę całego miasta, a nawet dostrzec Düsseldorf.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Katowic do Kolonii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Katowic do Kolonii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Katowic do Kolonii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Katowic do Kolonii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Katowic do Kolonii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Katowice Kolonia

Popularne linie latające na trasie Katowice - Kolonia

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Kolonii

Znajdź nocleg w Kolonii