Menu

Beziers loty - Tanie loty do Beziers

Pokaż filtry

Beziers

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Bogata historia

  Béziers jest jednym z najstarszych miast we Francji. Najnowsze badania świadczą, że miasto może pochodzić nawet z 575 r p.n.e. Co czyni je tylko nie co młodszym od Marsylii założonej 600 lat p.n.e. 

 • Masakra Katarów

  W mieście 22 lipca 1209 roku Krzyżowcy dokonali masakry mieszkańców. Była ona efektem odrzuconego przez nich ultimatum, aby wydali heretyków w efekcie czego zostali wymordowani. 

 • XVIII-wieczny cmentarz

  Le Cimetière Vieux utworzony w XVIII wieku, jest prawdziwym skansenem, w którym w doskonałym stanie zachowały się liczne groby i dzieła autorstwa lokalnych rzeźbiarzy Jeana Magrou i Injalberta.

Co warto zobaczyć w Beziers?

To miasto zamieszkałe przez blisko 80 tys. Mieszkańców może pochwalić się bogatą historią, piękną architekturą. Jest malowniczo położone na małym urwisku nad rzeką Orb około 10 km od wybrzeża Morza Śródziemnego. Bezires należy do Sieci Pradawnych Miast w Europie skupiającej najstarsze miasta europejskie, aby wspólnie pracowały w zakresie prac archeologicznych czy w obszarze turystyki.

Miasto co roku odwiedzają dziesiątki tysięcy turystów podczas  festiwal Feria de Béziers, w czasie którego na zabytkowej arenie w dzielnicy Saint-Jacques, której fundamenty pamiętają czasy rzymskie odbywają się walki byków.  Ale ten pięciodniowy festiwal to nie jedyny atut miasteczka. Zachowało się tutaj wiele wspaniałych zabytków, do najważniejszych należy zaliczyć Katedrę w Saint-Nazaire, która jest przykładem średniowiecznej architektury gotyckiej z XIV wieku. The Plateau des Poètes to z kolei założony w 1867 roku rozległy park angielski. Znajdują się w nim liczne posągi poetów, czy monumentalna fontanna Tytana Injalberta. Natomiast Muzeum Sztuk Pięknych założone w 1859 r., posiada kolekcję sztuki Jeana Moulina oraz płótna Hansa Holbeina , Sebastiena Bourdona czy Vincenta van Gogha.

Atrakcją samą w sobie jest również spacer po mieście. Koniecznie warto na chwilę zatrzymać się na jednym z kamiennych mostów nad rzeką Orb oraz zgubić się w gąszczu brukowanych uliczek otoczonych zabytkowymi kamienicami, w których mieszczą się bary i restauracje. Jedną z najbardziej interesujących jest Le Chameau Ivre, legendarny bar serwuje najlepsze tapas w mieście i szeroki wybór lokalnych win. Z kolei w niewielkim bistro Le Massilia warto zatrzymać się na domowe hamburgery, steki z ryb lub cielęciny oraz wyborne sałatki.

Nocleg najlepiej zarezerwować w historycznym centrum miasta, choć cena będzie wyższa, tutejsze hotele oferują niesamowity klimat i widok z okien. Można również skorzystać z oferty niewielkich i tańszych hosteli.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Beziers w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Beziers, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Beziers mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Beziers?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Beziers obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Beziers

Popularne linie latające do Beziers

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Beziers

Znajdź nocleg w Beziers