Menu

Clermont-Ferrand loty - Tanie loty do Clermont-Ferrand

Clermont-Ferrand

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Odpocznij w ogrodzie

  Mieszkańcy uwielbiają odpoczywać w Jardin Lecoq, niezwykle malowniczym parku. Jeśli wybierzesz się tu na piknik, nie zdziw się, jeśli przekąski z kosza zacznie ci wybierać… łabędź.

 • Festiwal filmowy

  Tutejszy festiwal filmów krótkometrażowych, odbywający się w lutym, przyciąga co roku ok. 150 tys. widzów. Projekcje są otwarte dla publiczności. Festiwal w Cannes nawet się do niego nie umywa.

 • Muzeum Michelin

  To właśnie tu działa fabryka jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek opon samochodowych – Michelin. Stare tereny przemysłowe zostały odrestaurowane, można je zwiedzać.

Co warto zobaczyć w Clermont-Ferrand?

Clermont, jedno z najstarszych francuskich miast, było świadkiem najważniejszych wydarzeń w historii świata. To tu w 1095 roku zapadła decyzja o rozpoczęciu pierwszej krucjaty, mającej uwolnić Jerozolimę spod muzułmańskiej dominacji. W 1630 roku Clermont zostało połączone z sąsiednim miastem Montferrand.

Jednym z najwspanialszych zabytków Clermont-Ferrand, widocznym niemal z każdego miejsca w mieście, jest Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Gotycka świątynia zbudowana została w całości z czarnych skał wulkanicznych. To jedyny taki kościół w całej Francji. Wrażenie robią przede wszystkim czarne wieże, mierzące ponad 96 m wysokości.

Ledwie 15 km na zachód od miasta znajduje się nietypowy park tematyczny, w całości poświęcony wulkanom. Vulcanica położona jest na terenie wygasłego już pasma wulkanicznego. Każdy krok to wspaniała lekcja geologii. Zobaczysz tu nie tylko skutki wybuchów, ale na własnej skórze przeżyjesz trzęsienie ziemi. Ostatni wybuch wulkanu w tej okolicy miał miejsce ok. 8 tys. lat temu, ale naukowcy nie wykluczają, że kolejny nadejdzie niebawem.

Clermont-Ferrand to miasto festiwali teatralnych i muzycznych. Co roku odbywa się tu kilka ważnych imprez, na które warto się wybrać. W maju organizowana jest ogromna impreza – Europavox, podczas której dla publiczności grają najlepsi europejscy muzycy. W lipcu i listopadzie z kolei w mieście królują hip-hop i rap. Muzycznej imprezie towarzyszą festiwale graffiti. Z kolei październik to czas na jazzowy festiwal – Jazz en tête.

Co warto jeść w Clermont-Ferrand? Okolica słynie z doskonałych serów - Saint Nectaire, Bleu d'Auvergne czy Cantal to duma tutejszych producentów. Pamiętaj, by przed obiadem zamówić deskę serów. A gdy wybierzesz te, które odpowiadają ci najbardziej, idź na jarmark i kup więcej tych smakowitych pamiątek, które będą przypominać ci najlepszy smak francuskiego regionu.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Clermont-Ferrand w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Clermont-Ferrand, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Clermont-Ferrand mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Clermont-Ferrand?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Clermont-Ferrand obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Clermont-Ferrand

Popularne linie latające do Clermont-Ferrand

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Clermont-Ferrand

Znajdź nocleg w Clermont-Ferrand