Menu

Berlin: dlaczego warto odwiedzić to miasto i skorzystać z karty Berlin WelcomeCard?

Berlin: dlaczego warto odwiedzić to miasto i skorzystać z karty Berlin WelcomeCard?

Przyjęło się twierdzić, że Berlin jest jedną z najciekawszych stolic Europy. Przyjazną i otwartą, także dla rodzin, które zwiedzają ją z dziećmi, zieloną, ale przede wszystkim pełną miejskich atrakcji. Dlatego też w ramach projektu Berlin 365/24 stolica Niemiec podkreśla swoje atuty miejsca pełnego życia przez całą dobę i przez cały rok. Jeśli zastanawiacie się nad podróżą do Berlina, sprawdźcie, dlaczego warto to zrobić i poznajcie korzyści, jakie daje karta Berlin WelcomeCard.

O Berlinie mówi się, że nie trzeba szukać wydarzeń, by pod nie planować podróż do stolicy Niemiec. Można pojechać tam w ciemno, w dowolnym czasie i trafić na imprezę, która da pełno frajdy. Oto siła Berlina!

Dlaczego warto wybrać się do Berlina?

Berlin ma wiele do zaoferowania

Frazes? Oczywiście, ale i tak warto zapoznać się z liczbami: stolica Niemiec posiada około 400 galerii, 200 muzeów, wystaw oraz miejsc pamięci, 150 teatrów i scen dramatycznych, ponad 90 kin, 8 orkiestr symfonicznych i trzy opery. To nie wszystko! W mieście działają niezliczone instytucje kulturalne, które oferują niemal nieskończone możliwości świetnego spędzenia czasu.


Berliner Dom; (c) Thomas Kierok/visitBerlin

Zachwycające kostiumy, poruszające głosy

Teatralny Berlin to raj dla każdego fana sceny – zarówno dramatów, jak i musicali. Warto zajrzeć przede wszystkim do Friedrichstadt-Palast na olśniewającą rewię „The One”. Innymi miejscami godnymi polecenia są sceny Theater des Westens oraz Admiralspalast. Oferują one różnorodny program, składający się i z nowości, i nieprzemijających klasyków.

Klasyczne dźwięki

Niemcy szczycą się mianem narodu muzyki. Nie dziwi więc, że w największej metropolii kraju znajduje się wiele miejsc, w których można usłyszeć muzykę poważną na najwyższym światowym poziomie. Wielbiciele klasycznych dźwięków powinni wybrać się na koncerty do Filharmonii Berlińskiej lub Konzerthaus. To nie wszystko! W Berlinie swój dom ma kilka fantastycznych zespołów operowych i baletowych - Deutsche Oper, Komische Oper, Staatsoper, czy Staatsballett Berlin. A to tylko wierzchołek muzycznej góry lodowej! 


Restauracja Ampelmann z widokiem na Berliner Dom; (c) Ampelmann Gmbh

Sztuka na każdym rogu

Stolica Niemiec znana jest z prawdziwego skarbu położonego w jej sercu – Wyspy Muzeów, która mieści niezliczone kolekcje sztuki – pochodzące zarówno z czasów starożytnych, jak i współczesności. Warto dodać, że sam kompleks został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Sporo? To tylko ułamek z muzealnej mapy Berlina – znajdziemy tu i fantastyczne muzea sztuki współczesnej (Hamburger Bahnhof, wystawy w Martin-Gropius-Bau, Berlinische Galerie) oraz kapitalne miejsca poświęcone lokalnej kulturze i legendom, jak chociażby… Niemieckie Muzeum Currywursta czy Muzeum Szpiegostwa!

Dotyk historii

Miasto nad Szprewą odegrało bardzo ważną rolę w historii Europy i świata, nie dziwne więc, że znajdziemy tu także muzea poświęcone latom nazizmu i II wojny światowej, w tym urządzone w dawnych budynkach SS i Gestapo muzeum Topografia Terroru. Berlin w XX wieku zapisał się w historii nie tylko w kontekście strasznych lat wojny, lecz także jako podzielone i częściowo odizolowane od świata miasto. Stąd liczne pamiątki po czasach powojennych i niesławnym Murze Berlińskim, jak np. Dokumentationszentrum Gedenkstätte Berliner Mauer, czyli centrum pamięci poświęcone tamtym czasom i ciekawa rekonstrukcja muru wraz z towarzyszącymi mu instalacjami na granicy dzielnic Wedding i Mitte.


Oberbaumbruecke; (c) Dagmar Schwelle/visitBerlin

Berlin glamour!

Ale Berlin to także powiew wielkiego świata, okazje zetknięcia się z gwiazdami światowego kina. I nie chodzi tu tylko o nieskończenie bogatą ofertę kinową – multipleksy, kina studyjne w klimatycznych miejscach, czy specjalne pokazy odbywające się w przestrzeni publicznej. Berlin to miasto festiwali X muzy, z których największy – Berlinale, co roku przyciąga dziesiątki gwiazd światowego filmu. Jak przystało na czołowy europejski festiwal - nie tylko z Hollywood!

Berlin WelcomeCard: ile kosztuje i co daje?

Wydawałoby się, że moc atrakcji, które oferuje Berlin może mocno wydrenować każdy portfel. Niekoniecznie! Z pomocą przychodzi nam Berlin WelcomeCard, która daje zniżki od 25% do 50% na bilety w niemal 200 obiektach. Dzięki temu jest atrakcyjnia nie tylko dla osób, które już znają miasto i przy okazji wizyty poznają największe zakamarki stolicy Niemiec, ale też dla początkujących wielbicieli jej uroku (zniżki m.in. do Berlińskiego Zoo, Muzeum NRD, wycieczki z przewodnikiem, rejs po Szprewie). Mało tego, karta jest również biletem komunikacji miejskiej na wszystkie środki transportu – metro, kolej miejską, autobusy i tramwaje.

Ile kosztuje karta? Berlin WelcomeCard dostępna jest w kilku wersjach:

  • strefa AB – karta obejmuje komunikację miejską w granicach miasta Berlina, opcje do wyboru to: karta 48-godzinna (19,90€), 72-godzinna (28,90€), 4-dniowa (33,50€), 5-dniowa (36,90€) lub 6-dniowa (42,50€),
  • strefa ABC – karta obejmuje komunikację miejską w Berlinie i Poczdamie (włączając także lotnisko Schönefeld), opcje do wyboru to: karta 48-godzinna (22,90€), 72-godzinna (30,90€), 4-dniowa (35,90€), 5-dniowa (41,50€) lub 6-dniowa (46,50€).

Dzieci do ukończenia 6. roku życia podróżują za darmo. Dzieci w wieku 6-14 lat mogą podróżować na jednej karcie z osobą dorosłą bez dodatkowych opłat, pod warunkiem, że jest ich nie więcej niż troje.

Gdzie można kupić Berlin WelcomeCard?

Kartę można kupić zarówno w miejskich punktach informacji turystycznej, automatach biletowych i punktach obsługi BVG (organizator komunikacji miejskiej) oraz S-Bahn (kolej miejska) oraz na lotniskach. Mało tego – kartę można zamówić telefonicznie pod numerem +49 30 25 00 25 oraz przez internet – na stronie berlin-welcomecard.de.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!