Menu

Ajaccio loty - Tanie loty do Ajaccio

Pokaż filtry

Ajaccio

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Kiedy na wakacje?

  Na Korsyce słońce świeci 230 dni w roku, a lato jest gorące i suche ze średnią temperaturą powietrza wynoszącą ok 30°C oraz wody ok. 26–28°C. Nawet zimą jest ciepło – ok. 12–15°C. 

 • Idealne widoki

  Gdzie można zrobić najlepsze zdjęcia zachodu słońca na Korsyce? Na Pointe de la Parata, czyli granitowym cyplu znajdującym się ok. 12 km na zachód od miasta.

 • Święto rybaków

  W czerwcu w Ajaccio obchodzone jest kilkudniowe święto Saint Erasme, czyli „I Pescadori In Festa”. Rozpoczyna się ono niezwykle widowiskową wieczorną procesją statków na morzu.

Co warto zobaczyć w Ajaccio?

Miasto Napoleona

Ajaccio jest francuskim miastem położonym na zachodnim wybrzeżu Korsyki. Znane jest z doskonałej pogody przez większą część roku, rozwiniętej bazy turystycznej oraz faktu, że właśnie tutaj urodził się Napoleon. Ta gwarna i słoneczna stolica Korsyki przyciąga również pięknymi plażami, bogatą ofertą kulturalną oraz pyszną lokalną kuchnią.

Ajaccio założyli w XV wieku Genueńczycy. Do dziś wybudowana przez nich w 1492 roku cytadela stanowi jedną z atrakcji turystycznych (można oglądać ją z zewnątrz), ale także bazę francuskiego wojska. Wśród miejscowych zabytków wymienić należy również katedrę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Cathédrale de l'Assomption de Sainte-Marie) oraz kościół Saint-Erasme. W miejscowości znaleźć można wiele śladów Napoleona, np. muzeum otwarte w jego rodzinnym domu, tj. Musee National de la Maison Bonaparte czy park Jardins du Casone z jego pomnikiem. Miłośnicy sztuki nie pożałują czasu spędzonego w Muzeum Fesch, które szczyci się dziełami m.in. Tycjana, Rafaela czy Boticcelliego, ale także bogatą kolekcją włoskiego malarstwa prymitywnego.

Korsyka słynie z pięknych plaż i słonecznej pogody. Urlop warto więc spędzić nei tylko zwiedzając, ale także odpoczywając w okolicy Ajaccio. Najciekawsze plaże w okolicy to m.in. St-Francçois i Trottel, które rozpoczynają się przy cytadeli i ciągną się na zachód od miasta. Bardzo popularna jest także Plage de Ricanto (nazywana Tahiti), która położona jest na wschód od miasta, kilka kilometrów za miastem. Najchętniej odwiedzana jest natomiast plaża w Porticcio, leży ona jednak kilkanaście kilometrów od Ajaccio i konieczny jest dojazd autobusem bądź samochodem.

Co zjeść na Korsyce? Kuchnia lokalna opiera się w dużej mierze na kozinie oraz jagnięcinie. Ten pierwszy typ mięsa serwuje się np. jako danie piverunata, tj. potrawka z koziny z dodatkiem pulendy, czyli puree z mąki z kasztanów jadalnych. Często jada się tu kozie i owcze sery, np. typu brocciu. Nie brakuje także owoców morza i ryb, warto skosztować np. zupy aziminu. Gdzie zjeść? Warto szukać lokali z muzyką na żywo oraz tych serwujących świeże ryby. Polecamy np. A Nepita, L'Altru Versu (z widokiem na morze) czy Le Trou Dans le Mur.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Ajaccio znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Ajaccio mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Ajaccio mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Ajaccio?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Ajaccio obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Ajaccio

Popularne linie latające do Ajaccio

Tablica lotów: Ajaccio

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Ajaccio

Znajdź nocleg w Ajaccio