Menu

Brest loty - Tanie loty do Brestu

Pokaż filtry

Brest

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Wielkie żaglowce

  W mieście co cztery lata odbywa się święto Fête maritimes de Brest, podczas którego do portu przybijają największe okręty świata. Kolejna edycja już 10-16 lipca 2020 roku.

 • Dziwy w ogrodzie

  W miejskim ogrodzie botanicznym podziwiać można przyrodę i wypocząć wśród zieleni. Co ciekawe, znajduje się tu m.in. dziwidło olbrzymie - najbardziej śmierdzący kwiat na świecie.

 • Must see

  W centrum miasta podziwiać można olbrzymi most zwodzony nad rzeką Penfeld. Le pont de Recouvrance z 1954 roku przez długie lata był największą tego typu konstrukcją w Europie.

Co warto zobaczyć w Breście?

Brest jest najdalej na zachód wysuniętym miastem w północno-zachodniej Francji. Mimo że nie jest typowo turystyczną miejscowością z ciekawymi zabytkami czy muzeami, urzeka swoją atmosferą i zachwyca bliskością spektakularnego, klifowego wybrzeża Oceanu Atlantyckiego oraz lokalną, bretońską kuchnią.

Brest jest największym miastem Dolnej Bretanii. Dawniej było najważniejszym francuskim portem, dziś jest miastem typowo uniwersyteckim. Po dawnej marynistycznej historii pozostały XVIII-wieczne fortyfikacje (nadal częściowo wykorzystywane przez marynarkę wojenną), a także Muzeum Morskie (Musée National de la Marine du Château de Brest) i oceanarium Océanopolis w porcie Moulin Blanc. Pomiędzy XX-wieczną zabudową wyróżnia się również średniowieczny zamek Château de Brest, skąd rozpościera się ciekawa panorama miasta oraz widok na morze.

Największą atrakcją są jednak krajobrazy poza miastem. Bretania słynie z pięknego, klifowego wybrzeża Atlantyku, które odwiedzane jest nie tylko latem, ale także jesienią i zimą, kiedy podziwiać można spektakularne sztormy. Zaledwie kilka kilometrów od miasta znaleźć można również piękne piaszczyste plaże. Warto wybrać się na pieszą wycieczkę przynajmniej jedną z wielu tras turystycznych (les sentiers côtiers), pamiętając, że po drodze jest kilka naprawdę ciekawych miejsc do uprawiania windsurfingu czy plażowania, a także bretońskie miasteczka z równie interesującą lokalną kuchnią.

Co warto tu zjeść? Oczywiście naleśniki, czyli crêpes, z których słynie cała Bretania. W niektórych restauracjach można natknąć się na ich wytrawną wersję z mąki gryczanej, czyli galettes. Konieczne trzeba skosztować też owoców morza i ryb, np. przegrzebków (noix Saint-Jacques), ostryg czy zupy rybnej cotriade. Na deser warto wybrać naleśnik z solonym karmelem (caramel au beurre salé), a do picia lokalny trunek, czyli cydr w wersji brut lub doux. Najlepsze dania z owoców morza serwują restauracje przy plaży lub nad zatoką. Warto wybrać się np. do La Maison de l'Océan, Le crabe-marteau czy Aux Vieux Greements.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Brestu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Brestu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Brestu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Brestu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Brestu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Brescie

Popularne linie latające do Brestu

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Brescie

Znajdź nocleg w Brescie